Back to Top

Rozwiązania w bankowości zainspirowały mnie do zmiany

Co prawda skończyłem studia na Politechnice, ale nie był to kierunek informatyczny. Po dyplomie zacząłem pracować w bankowości. Moją codziennością najpierw były głównie rozliczenia operacji na papierach wartościowych, a ostatnio także transakcji walutowych.

Wszystko zaczęło się od współpracy z programistami

Pomysł na naukę programowania pojawił się dość naturalnie. W swojej codziennej pracy używałem wielu systemów, które nieustanne trzeba było rozwijać i usprawniać. Wszystko musiało nadążać za stale rosnącymi wymaganiami naszych klientów.

Każde z takich działań wiązało się ze zmianami wprowadzanymi przez developerów. Wdrażaliśmy nowe funkcjonalności w systemach, z których zdecydowana większość była napisana przy użyciu języka Java.

Przy okazjach tego typu bardzo często współpracowałem nad rozwojem oprogramowania z różnymi developerami i zacząłem się bliżej przyglądać ich pracy. Po pewnym czasie stwierdziłem, że spróbuję nauczyć się tego języka, żeby móc samodzielnie tworzyć rozwiązania usprawniające czyjąś pracę.

W podjęciu decyzji pomógł mi też kolega z zespołu, który kilka lat temu zmienił ścieżkę kariery na programistyczną i dziś jest już doświadczonym Java Developerem.

Na kursie zaczynałem praktycznie od zera

Choć kurs wspominam jako czas bardzo intensywnej nauki, to wrażenia mam po nim bardzo pozytywne. Na zajęciach praktycznie od zera uczyłem się różnych technologii związanych z programowaniem.

Oprócz samej Javy i jej frameworków (Spring, Hibernate) opanowałem kompetencje związane z SQL-em do baz danych, technologiami frontendowymi (HTML, CSS, JS) i różnymi narzędziami wspomagającymi programowanie (IntelliJ IDEA, Git, Maven).

quotewavewave

Kurs Java Developer to też czas huśtawki nastrojów: od euforii (gdy szło dobrze) do kryzysów motywacyjnych (gdy nic nie wychodziło). W trakcie kursu nauczyłem się też, jak samodzielnie szukać rozwiązań i zdobywać wiedzę z różnych źródeł.


Konrad Dańko
Konrad Dańko
absolwent kursu Java Developer

Wykładowcy Coders Lab to profesjonaliści

Wykładowcy, których spotkałem w Coders Lab byli profesjonalistami. Dobrze znają swój zawód i do tego potrafią skutecznie dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z kursantami.

quotewavewave

Wykładowcy na zajęciach nie zawsze dawali nam „rybę”. Czasem nie dawali też „wędki”, ale dzięki temu nauczyłem się szukać jej w Internecie. Okazało się, że samodzielnie też mogę złowić tę “rybę”.


Konrad Dańko
Konrad Dańko
absolwent kursu Java Developer

Dobrze wspominam też innych kursantów z mojej grupy. Szczególnie tych, z którymi miałem okazję współpracować w ramach zajęć Scrum Lab. To było super doświadczenie.

Po kursie zostałem w firmie, ale zmieniłem stanowisko

Obecnie pracuję w swojej dotychczasowej firmie (Citibank Europe plc), ale w zupełnie innym departamencie – Technologia. Mój zespół zajmuje się rozwojem i utrzymaniem kodu jednej z aplikacji używanych do oceny ryzyka.

W swojej pracy na co dzień korzystam z wiedzy zdobytej na kursie - backend oraz narzędzia wspomagające programowanie. Bardzo przydaje się też umiejętność samodzielnego zdobywania wiedzy.

Kurs Java Developer to rozwiązanie dla zmotywowanych

Kurs Java Developer w Coders Lab to skondensowana pigułka wiedzy, która daje dobre podstawy, żeby zacząć pracę w IT.

Szczególnie poleciłbym go zmotywowanym osobom, które potrzebują wstępnego ukierunkowania. Na zajęciach można zdobyć podstawową wiedzę i nabrać umiejętności poruszania się w oceanie wiedzy, jakim jest świat IT i programowania.

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.