Back to Top

Przed kursem testerskim pracowałem jako realizator dźwięku i muzyk

Ogólnie mówiąc była to branża ProAudio. Współpracowałem z firmą produkująca wysokiej klasy przewody ProAudio i HiFi i w tej też firmie zajmowałem się prowadzeniem sklepów internetowych i ich testowaniem. Z branżą ProAudio zresztą nie zerwałem całkowicie - nadal zdarza mi się pojechać zrealizować koncert, a z grania na scenie nigdy sam dobrowolnie nie zrezygnuję.

Czas na zmiany

Od jakiegoś już czasu planowałem zmianę na IT. Branża testerska jest na tyle ciekawa, że nie potrzebowałem dodatkowej motywacji, a znajomi testerzy rzetelnie przedstawili mi wszelkie za i przeciw. Zresztą miałem w tym już jakieś doświadczenie przez to, że testowałem sklepy internetowe.

quotewavewave

Prawda jest taka, że tę samą wiedzę da się zdobyć samemu, ale dobry przewodnik znacznie ułatwia dotarcie do tych najważniejszych aspektów i przyswojenie sobie tego co istotne.


Jacek Aumüller
Jacek Aumüller
Absolwent kursu Tester

Na kursie największym wyzwaniem była dla mnie nauka SQL. Przed przystąpieniem do kursu wiedziałem, że jest coś takiego jak SQL, że istnieją bazy danych, ale to pojęcie było bardzo mgliste. Po kursie już bez problemu pisałem zaawansowane zapytania SQL, a w zespole szybko stałem się ekspertem w tej dziedzinie. Brałem na siebie najtrudniejsze przypadki, wymagające złożonych joinów i zagnieżdżonych selectów.

W tej chwili kończę dwa projekty związane z aplikacjami webowymi

Jeden jest oparty o bazę SQL, a jego zadaniem jest ułatwienie pracy działowi kadr, drugi o noSQL - MongoDB umożliwiający zarządzanie, organizację i promocję wydarzeń IT (takich jak hackathony, meet-upy, warsztaty). Lada moment te aplikacje wejdą na produkcję, więc można te projekty uznać za sukces. 

Aktualnie zaczynam kolejny projekt w międzynarodowym zespole, tym razem z bardzo zaawansowanym CMS. Od początku mojej kariery jako tester (kwiecień 2018, czyli w 4 miesiące) udało mi się awansować z pozycji Junior na Intermediate i zostałem Test Leadem.

Z perspektywy czasu kurs był bardzo dobrym pierwszym krokiem

Niecały rok po ukończeniu kursu Testera Manualnego zapisałem się na kurs Testera Automatycznego i już w moim najbliższym projekcie ta wiedza przyda mi się w codziennej pracy.

Branża testerska nie jest łatwa, ale przy jasnym wytyczeniu celów i konsekwencji da się z sukcesem zdobywać kolejne "punkty". Dla mnie osobiście dodatkowym wyzwaniem było przestawienie się z kultury pracy w eventach na kulturę korporacyjną. Jednak po 20 latach doświadczenia pewnie nawyki musiałem sobie wyrobić od nowa, a praca w Agile ma swoje zalety.

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.