Back to Top

Przed kursem

Kto może wziąć udział w kursie IT?

W kursie IT może wziąć udział każdy - nie musisz mieć wykształcenia technicznego, nie jest istotny również Twój wiek. Nasi absolwenci to osoby od razu po maturze, studiujący, pracujący, a nawet seniorzy. Najważniejsza jest Twoja motywacja i chęć nauki. Zmiana zawodu to ciężka praca, która wymaga systematyczności.

Kurs Front end, Kurs Back end, Kurs JS, Kurs Tester Manualny

Na te bootcampy możesz iść nawet jeśli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z branżą IT. Kursy te są zbudowane od zupełnych podstaw. Kurs Java oraz kurs .NET (C#) Te bootcampy programistyczne również są prowadzone od podstaw dla osób początkujących. Warto jedna zaznaczyć, że są to kursy bardziej wymagające, dlatego studia techniczne, choć nie wymagane, będą dużym atutem.

Więcej informacji o poszczególnych kursach znajdziesz tutaj.

Kursy specjalistyczne - React, Redux, Node.js, Tester Automatyzujący, Docker

W naszej ofercie znajdziesz również kursy specjalistyczne. Są to kursy dedykowane osobom, które są już w IT i chcą zdobyć nowe umiejętności.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych kursów znajdziesz tutaj.

Który kurs IT powinienem/nam wybrać?

Programiści dzielą się na specjalistów front end i back end. Zajmują się tworzeniem różnych części stron i aplikacji internetowych, ale mają też inny zestaw umiejętności i pożądanych cech.

Skąd wiedzieć, który bootcamp programistyczny jest dla mnie?

Front end to ta część strony lub aplikacji webowej, którą możesz zobaczyć w oknie przeglądarki. Programiści front end dbają, aby strona była czytelna i intuicyjna dla użytkowników. Jeśli masz zmysł estetyczny, dbałość o szczegóły, cechuje Cię kreatywność i lubisz tworzyć przyjemne dla oka rzeczy – front end jest dla Ciebie. Back end to z kolei część aplikacji, która działa „z tyłu”, np. na serwerze. Jest odpowiedzialna za logikę systemu oraz to, aby część front endowa dostała odpowiednie informacje do wyświetlenia. Jeśli wolisz dostać konkretne zerojedynkowe zadanie i pracować nad nim aż Ci wyjdzie – jesteś back endowcem. Pożądane cechy to analityczne podejście do problemów, systematyczność oraz chęć rozwiązywania logicznych problemów.

Gdzie w tym wszystkim kurs Java i kurs .NET (C#)?

Osoby, które decydują się na kurs Javy lub .NET powinny mieć cechy programisty back end. Bardzo ważne jest analityczne i logiczne myślenie oraz umiejętności matematyczne. Dużym atutem jest wykształcenie techniczne. Są to kursy dla osób, które lubią rozwiązywać złożone problemy logiczne.

Kim są Testerzy Oprogramowania?

Są to osoby testujące oprogramowanie - niezastąpieni w każdym zespole programistycznym. Ich cechy charakterystyczne to komunikatywność, skrupulatność i dociekliwość. Testerzy dzielą się na manualnych i automatyzujących. Tester manualny sam testuje oprogramowanie, natomiast automatyzujący pisze program, którego zadaniem jest testowanie. Niezależnie od wyboru naturalnym krokiem rozwoju kariery testera jest możliwość zostania programistą lub analitykiem systemowym.

Jeśli masz wątpliwości, który kurs jest dla Ciebie, rozwiąż nasz test predyspozycji. Zapraszamy również do kontaktu z naszym doradcą. Jak nikt inny, przeanalizuje Twoją indywidualną sytuację i doradzi najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Co muszę zrobić żeby zapisać się na kurs IT?

Jeśli jesteś zdecydowany/a na konkretny bootcamp stacjonarny w danym mieście lub na kurs online napisz lub zadzwoń do nas. Tutaj znajdziesz wszystkie numery kontaktowe. Kurs możesz również kupić bezpośrednio w naszym sklepie internetowym tutaj.

Kiedy najlepiej zapisać się na kurs IT?

Na kurs najlepiej zapisać się minimum 3 tygodnie przed datą jego rozpoczęcia, gdyż każdy uczestnik musi się odpowiednio do niego przygotować – czyli zrobić tzw. prework. Jest to integralna część kursu, obowiązkowa dla wszystkich. Jeśli chcesz skorzystać z dofinansowania na kurs z programu Bazy Usług Rozwojowych (PARP) lub z Urzędu Pracy zgłoś się do nas minimum miesiąc przed startem wybranego kursu, aby udało nam się dopiąć wszystkie wymagane formalności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sposobach finansowania kursu, zajrzyj tutaj.

Czy muszę przygotować się do kursu?

Tak, każdy z naszych kursów zaczyna się od tzw. preworku czyli materiałów, które przygotują Cię do głównej części kursu. Jednak nie musisz robić tego sam. Materiały przerabiasz pod okiem mentora, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Jeszcze przed preworkiem, możesz przerobić nasz darmowy kurs z podstaw programowania. Jest to wstęp do HTML i CSS.

Ile czasu zajmuje zrobienie preworku?

Długość preworku zależy od kursu, na który się zdecydujesz.

 • Kursy front end, back end, JavaScript, Java, .NET (C#) - 60 h
 • Kurs Tester Manualny i Tester Automatyzujący - 40h
 • Python - analiza danych - 30 h
 • Docker - wstęp do konteneryzacji - 10 h
 • JS React, Redux - 20 h
 • Node.js - 20h

Czy zapewniacie sprzęt na kurs?

Na kurs przyjdź z własnym laptopem – nie udostępniamy sprzętu na czas trwania bootcampu.

Jakie wymagania sprzętowe musi spełniać mój komputer, żebym mógł wziąć udział w kursie IT?

Twój komputer powinien spełniać następujące wymagania sprzętowe:

 • system operacyjny Windows 7 lub nowszy, MacOs bądź Linux
 • procesor Intel i5 lub Amd A10
 • minimum 4GB RAM
 • 10GB wolnego miejsca na dysku
 • kurs back-end i Java: posiadanie lub możliwość zainstalowania systemu operacyjnego Linux

Dodatkowo pod kursy w trybie online:

 • szybkość łącza minimum 10 Mbit/s
 • kamerka (laptopowa lub USB)
 • słuchawki i mikrofon
 • system: Windows, Mac OS
 • zalecany drugi monitor

Kurs

Czy jest jakaś różnica w programie między kursem stacjonarny a kursem online?

Program kursu jest dokładnie taki sam, niezależnie od tego gdzie ten kurs się odbywa. Kurs stacjonarny odbywa się w siedzibie Coders Lab. Natomiast, na kursie online uczysz się zdalnie z dowolnego miejsca, jedyne czego potrzebujesz to komputer i dostęp do internetu. Każda forma nauki gwarantuje taką samą jakość i efekty.

Obecnie nasze życie w dużej mierze przeniosło się do internetu, a praca zdalna stała się jeszcze bardziej powszechna. Przeczytaj nasz artykuł “Praca zdalna w IT. Jak zadbać o swój zawodowy komfort i ułożyć plan dnia?” oraz “Rynek edukacji online kwitnie w czasach pandemii.”

Czy mogę łączyć kurs IT z innymi zajęciami?

To zależy od trybu bootcampu, który wybierzesz. Do wyboru masz trzy - dzienny, wieczorowy oraz weekendowy.

Bootcamp w trybie dziennym jest najbardziej intensywny. Umożliwia najszybszą zmianę zawodu, ale nie da się go połączyć z pracą czy studiami dziennymi. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Musisz również pamiętać o zarezerwowaniu czasu na zadania domowe.

Kurs w trybie wieczorowym również jest intensywny, ale uda Ci się go połączyć z pozostałymi obowiązkami. Zajęcia odbywają się w tygodniu w godzinach 18:30-21:30 oraz w soboty w godzinach poranny.

Tryb weekendowy polecamy osobom, które chcą komfortowo połączyć naukę ze studiami/ pracą i życiem rodzinnym. Nauka trwa dłużej, ale masz więcej czasu na zapoznanie się z danym materiałem. Zajęcia odbywają się co 2 tygodnie w soboty i niedziele w godzinach 9:00-17:00.

Poznaj historie naszych absolwentów i zobacz jak oni poradzili sobie z intensywną nauką na kursie - zajrzyj tutaj.

Praca po kursie

Czy po ukończeniu kursu IT mam nowy zawód?

Tak, bootcamp Coders Lab umożliwia Ci szukanie pracy w branży IT od razu po kursie. Kończąc nasz kurs możesz szukać pracy na stanowisku juniora. Zobacz jak możesz wyglądać ścieżka Twojej kariery, przeczytaj nasz artykuł “Od juniora do seniora w IT.”

Jaka jest szansa, że po kursie znajdę pracę?

Bardzo duża! Nie gwarantujemy pracy po kursie, jednak jesteśmy bardzo dumni z tego, że już blisko 4 000 naszych absolwentów znalazło pracę w IT w 3 miesiące po kursie. Jeśli chcesz poznać ich historie i zobaczyć jak im się to udało wejdź tutaj. Dodatkowo zapraszamy na naszego bloga, znajdziesz tutaj dwa ciekawe artykuły - “Jak znaleźć pierwszą pracę w IT?” oraz “Czy juniorzy mogą liczyć na pracę w dobie kryzysu.”

Jak wygląda pomoc w znalezieniu pracy po kursie?

Program naszych kursów jest tworzony we współpracy z pracodawcami IT tak, żeby odpowiadał na realne potrzeby rynku. Podczas kursu uczysz się maksimum praktyki i minimum teorii. Dodatkowo przygotowaliśmy specjalne Programy Wsparcie Kariery - Career Lab, Scrum Lab, Portfolio Lab oraz Full Stack. Dzięki nim nie tylko lepiej przygotujesz się do szukania pracy w nowej branży, ale również wyróżnisz się z tłumu innych kandydatów.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Dodatkowo zachęcamy Cię do przeczytania artykuły na naszym blogu “Pierwsza praca w branży IT - jak ją znaleźć.”

Ile będę zarabiał w pierwszej pracy po kursie?

Twoje wynagrodzenie zależeć będzie od:

 • kursu, który wybierzesz (front end, back end, tester)
 • firmy, do której trafisz (korporacja, software house, agencja marketingowa itd.)
 • formy zatrudnienia, na którą się zdecydujesz (B2B, umowa o pracę, zlecenie, dzieło)

Uogólniając, np. po kursie programowania na stanowisku juniorskim możesz liczyć między 4 000 a 7 000 zł brutto. Więcej zarobisz po kursach back endowych w przeciwieństwie do front endowych. Wyższą pensję i bardziej ustandaryzowany system wynagrodzeń zapewni duża firma czy korporacja w przeciwieństwie do małego software house’u.

Jeśli chcesz sprawdzić ile konkretnie zarabiają testerzy i programiści poszczególnych technologii zajrzyj na stronę Pracuj.pl do zakładki “zarobki.” Polecamy również portale Bulldogjob, Justjoin.it oraz No Fluff Jobs. Co roku publikują szczegółowe raporty dotyczące zarobków w IT.