Nie jesteś pewny, czy Tester Manualny jest dla Ciebie?
Masz wątpliwości? Zrób test predyspozycji i sprawdź, która ścieżka będzie dla Ciebie najlepsza.
Zrób test predyspozycjiKup kurs z rabatem nawet do 2000 zł i wejdź do świata IT z Coders Lab
Dowiedz się więcej!Ten kurs to najszybsza droga wejścia do branży IT – już w 2 tygodnie zdobędziesz praktyczne umiejętności niezbędne do efektywnego podjęcia pracy jako Tester Manualny, który dodatkowo potrafi wykorzystać narzędzia AI! W pakietach Premium i Pewna Praca przygotujemy Cię również do egzaminu ISTQB. Na koniec przygotowaliśmy projekty specjalistyczne – będziesz mógł się zmierzyć z realizacją trzech projektów testowych pracując na specjalnie przygotowanym aplikacjach: HR, CRM oraz FinTech! Tego nie znajdziesz na innych bootcampach!
Zastanawiasz się nad IT, ale nie wiesz, czy dasz radę? Zawód testera to idealny, najprostszy start w IT. Zyskujesz szerokie możliwości dalszego rozwoju, np. jako tester automatyzujący czy team leader. A podczas samego kursu zdobywasz doświadczenie w pracy z różnymi typami aplikacji – HR, CRM oraz FinTech – realizując na nich projekty specjalistyczne.
Praca testera polega na szukaniu błędów w oprogramowaniu, przydadzą się tutaj takie cechy jak cierpliwość, skrupulatność, dociekliwość, ale również otwartość i umiejętność wczucia się w użytkownika. Jako tester często będziesz współpracował z członkami zespołu, zwłaszcza programistami. Dlatego musisz być również komunikatywny.
Z nami nauczysz się metodologii i narzędzi przeprowadzania testów oprogramowania, które weryfikują, czy działa ono zgodnie z wymaganiami klienta. Zrealizujesz projekt testerski na realnej aplikacji z wykorzystaniem metodologii Scrum. Jeśli wybierzesz pakiet Premium lub Pewna Praca w cenie kursu podejdziesz również do egzaminu ISTQB.
Zapisując się na kurs Tester Manualny masz do wyboru cztery pakiety – identyczne dla kursów zdalnych i stacjonarnych. Wyższe pakiety zawierają elementy, dzięki którym podejdziesz do egzaminu ISTQB w cenie kursu, zdobędziesz dodatkową wiedzę i doświadczenie z zakresu programowania.
Program | |||
liczba godzin nauki | 85 h | 140 h | 360 h |
moduły tematyczne i specjalistyczne | 1 | 2 | 4 |
egzaminy testowe | 1 | 2 | 3 |
egzamin ISTQB voucher | - | ||
moduł AI dla testerów | - | - | |
dodatkowe zadania SQL | - | - | |
Projekty | |||
Wsparcie kariery | |||
Dodatkowe wartości |
*Regulamin pakietu Pewna Praca znajdziesz tutaj.
Znajdziesz w nim szczegółowy, kilkustronnicowy program. Listę całej merytoryki z technologiami i metodami, jakich nauczysz się na kursie Tester Manualny od Coders Lab.
Zyskaj dostęp do wiedzy, która może odmienić Twoją przyszłość zawodową.
Wiemy, że każda aplikacja jest inna. Dlatego chcemy pokazać Ci jak najwięcej typów systemów, z którymi możesz pracować. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie specjalne projekty. Czegoś takiego nie znajdziesz na żadnym innym bootcampie.
Projekty specjalistyczne to:
Dzięki temu pracujesz na różnych aplikacjach i zdobywasz niezbędne doświadczenie w pracy testerskiej.
Dopasuj je do swoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy chcesz się uczyć zdalnie z domu, czy stacjonarnie u nas w biurze, przerobisz dokładnie ten sam materiał.
Kursy stacjonarne odbywają się w siedzibie Coders Lab. Jeśli wolisz osobiście spotkać się z wykładowcą i innymi kursantami, ta forma nauki będzie dla Ciebie lepsza.
Nauka stacjonarna to:
Na kursach zdalnych uczysz się w wirtualnej klasie. Jest to nauka programowania online, która łączy zajęcia na żywo oraz naukę własną, a wszystko to na autorskiej platformie Coders Lab. Potrzebujesz tylko komputera i dostępu do internetu. Dowiedz się więcej tutaj.
Nauka zdalna to:
2
tygodnie nauki
Tryb dzienny
Najbardziej intensywna forma nauki dedykowana osobom, które mogą poświęcić czas w ciągu dnia i chcą jak najszybciej zdobyć nowy zawód.
Zajęcia odbywają się od pon. do pt. w godz. 9:00-17:00.
6
tygodni nauki
Tryb weekendowy
Najlepszy dla osób, które chcą się uczyć w weekend ponieważ w ciągu tygodnia studiują, pracują lub mają inne obowiązki.
Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele co 2 tygodnie w godz. 9:00-17:00.
Masz wątpliwości? Zrób test predyspozycji i sprawdź, która ścieżka będzie dla Ciebie najlepsza.
Zrób test predyspozycjiPo kursie Coders Lab możesz szukać pracy zarówno w małych software house'ach, jak i dużych korporacjach. Nasi absolwenci pracują w najlepszych firmach IT w Polsce i za granicą.
Chcesz zmienić swoją przyszłość? Pobierz informator kursu Tester Manualny od Coders Lab. Zawiera szczegółowy program z technologiami i metodami zawartymi w kursie.
Zdobądź wiedzę, która otworzy drzwi do kariery w IT. Działaj teraz!
QA Craft for Jira to komercyjny plug-in do test managementu. Innowacyjne narzędzie jest idealne do efektywnej nauki testowania. Pozwala kursantom na obsługę dużych repozytoriów testów. Jego elastyczna struktura umożliwia pracę w dowolnym procesie testowym. QA Craft for Jira uczy także pełnej integracji z automatyzacją testów oraz zarządzania ich uruchamianiem, mądrego raportowania i łączenia wymagań z testami.
Jeśli zastanawiasz się, czy testowanie manualne jest dla Ciebie, zrób zadania testowe. Dzięki nim zobaczysz, jak wygląda podstawowa praca testera manualnego.
Wypróbuj za darmo! Wypełnij formularz — dostęp do zadań prześlemy Ci mailem.
Zastanawiasz się nad wejściem do IT, ale masz wiele pytań?
Zamów rozmowę z naszym Doradcą Kariery.
Po wyborze kursu możesz dopełnić formalności z naszym doradcą
Jeśli już zdecydowałeś się na konkretny kurs i chcesz kupić kurs za gotówkę lub na raty, możesz kupić kurs w naszym sklepie
Kup onlineTester to osoba, która – mówiąc nieco żartobliwie – poddaje pod wątpliwość każdy, nawet najmniejszy, element strony, oprogramowania, aplikacji czy gry. Zadaniem takiej osoby jest wyłapanie ewentualnych błędów, które sprawiają, że projekt, nad którym pracuje zespół IT, nie działa tak, jak powinien. Mogą to być brakujące funkcjonalności czy niedziałające podstrony.
Jeśli zastanawiasz się, jak zostać testerem i które cechy Twojego charakteru mogą pomóc Ci w zdobyciu nowego zawodu, to odpowiedź jest dość prosta. W tym zawodzie przydadzą Ci się:
Wartością dodaną jest także znajomość zagadnień psychologii, dzięki którym lepiej zrozumiesz i sprawdzisz możliwe sposoby poruszania się po stronie internetowej lub wykorzystania aplikacji mobilnej.
Praca tego typu wiąże się często z przynoszeniem “złych” wiadomości i informowaniem swoich współpracowników o konieczności naniesienia poprawek. Warto więc mieć też dobrze rozwinięte umiejętności miękkie. Tester pracuje bezpośrednio nie tylko z project managerem, ale i z developerami. Właśnie dlatego warto umieć ułożyć tę współpracę tak, aby obu stronom przynosiła korzyści.
Jeśli czujesz, że ten opis do Ciebie pasuje, i chcesz wykorzystać swoje naturalne predyspozycje w jak najlepszy sposób, to zostań testerem, kupując kurs Coders Lab.
Tester aplikacji czy oprogramowania jest bardzo ważnym członkiem zespołu. Trzyma rękę na pulsie i skrupulatnie testuje wszystkie warianty powstających stron czy odsłon projektu.
W dużym skrócie można powiedzieć, że tester manualny prowadzi testy funkcjonalności i wykrywa wszystkie błędy i usterki, by następnie zgłosić poprawki developerom. Przez ten proces przechodzą wszystkie strony internetowe, oprogramowania, aplikacje czy gry – często więcej niż raz.
Tester wśród swoich zadań ma także tworzenie scenariuszy poszczególnych testów. To krok do usprawnienia pracy i działania według konkretnego planu. W końcu żadna ze stron nie może zostać pominięta.
Tester manualny w swojej codziennej pracy sprawdza stronę, czy aplikację pod kątem:
Tester dzięki swojej dokładności i naturalnej skłonności do wątpliwości:
Z kolei wszystkie te punkty składają się na zadowolenie końcowych użytkowników systemu.
Jednym ze wciąż pożądanych zawodów na rynku jest tester oprogramowania. Kurs – intensywny, praktyczny i prowadzony pod okiem ekspertów w swojej dziedzinie – jest najprostszym i jednocześnie najbardziej efektywnym sposobem zdobycia tych umiejętności. Warto również zainteresować się certyfikatem ISTQB. Egzamin, do którego należy się dokładnie przygotować, sprawdza Twoje umiejętności i weryfikuje gotowość do wykonywania nowego zawodu.
Jeśli więc chcesz zmienić branżę i wejść w świat testowania, to:
To pytanie bardzo często pojawia się w głowie osób zainteresowanych testowaniem, którzy wciąż nie podjęli ostatecznej decyzji. Ewentualne nasycenie rynku pracy jest dużym hamulcem. Jednak – jak pokazuje historia Karola, naszego absolwenta, pracę można znaleźć nawet 2 tygodnie po zakończeniu kursu. Potrzebujesz do tego po prostu determinacji w działaniu. Po kursie i zdanym egzaminie cel, jakim jest zmiana branży i pracy, jest na wyciągnięcie ręki.
Dobra wiadomość jest również taka, że tester manualny wciąż jest poszukiwany w branży IT. I dodatkowo daje też możliwości rozwoju swoich kompetencji i pójścia w testy automatyczne.
Tak, każdy kursant Coders Lab po zdaniu egzaminu otrzymuje od nas certyfikat ukończenia kursu IT.
Jest on przesyłany drogą mailową. Chętni jednak mogą zgłosić się także po jego wersję papierową.
Dodatkowo jeśli zdecydujesz się na kurs w pakiecie Premium lub Pewna Praca, to będziesz mógł podejść do egzaminu ISTQB. Certyfikat uzyskany po zdanym egzaminie dokumentuje Twoją wiedzę i umożliwia szukanie pracy jeszcze w trakcie kursu.
Egzaminy ISTQB są przeprowadzane na trzech poziomach. Decydując się na Kurs Testera Manualnego w pakietach Premium i Pewna Praca otrzymasz dostęp do materiałów self-learning, dzięki którym skutecznie przygotujesz się do egzaminu na poziomie podstawowym – ISTQB Foundantion Level.
Zdobędziesz niezbędną wiedzę z podstaw testowania oprogramowania oraz zrozumiesz jego istotę i znaczenie w cyklu życia projektu. Poznasz również różne poziomy i typy testów, a także techniki projektowania testów, co umożliwi Ci skuteczne planowanie i zarządzanie testami. Dodatkowo, moduł obejmuje zagadnienia związane z testowaniem statycznym oraz narzędziami wspomagającymi testowanie, co pozwoli Ci efektywnie przygotować się do egzaminu ISTQB i otrzymać certyfikat.
Firmy stale poszukują dobrze wyszkolonych i przygotowanych do pracy testerów manualnych. Świadczy o tym zarówno liczba ogłoszeń na różnych jobboardach oraz zainteresowanie dużych firm naszymi absolwentami po kursie Testera Manualnego.
W ramach najwyższego pakietu Pewna Praca otrzymujesz rekomendacje ofert pracy naszych firm partnerskich, czyli Capgemini oraz Siemens Digital Logistics. To znaczy, że w pierwszej kolejności dowiadujesz się o prowadzonych przez nich rekrutacjach i masz szansę zgłosić swoją kandydaturę.
Ale umówmy się – nikt pracy nie poda Ci na tacy. Wszystko zależy od Ciebie i Twojej determinacji. W trakcie kursu dajemy Ci wszelkie potrzebne narzędzia przydatne w pracy testera manualnego, ale ich wykorzystanie jest w Twoich rękach. Najlepiej już w trakcie kursu wysyłać CV i szukać nowego miejsca zatrudnienia – związanego ze zmianą ścieżki zawodowej. Pracodawcy doceniają ambitnych i chętnych do rozwoju juniorów.
Między testowaniem manualnym i automatycznym można znaleźć kilka znaczących różnic. Główne z nich to: czas trwania pracy, dokładność analizy, sposób raportowania oraz wymagania wstępne na sam kurs.
Testy manualne opierają się przede wszystkim na działaniu człowieka, trwają więc nieco dłużej niż te automatyczne.
W kwestii dokładności sytuacja wygląda różnie, a zdania są podzielone. Z jednej strony testy manualne przeprowadza człowiek i on po prostu może popełnić błąd lub czegoś nie zauważyć. Z drugiej jednak testy automatyczne realizują konkretne skrypty testowe opisujące jeden konkretny wariant zachowań i mogą pomijać pewne oczywiste usterki. Dlatego warto, aby testerzy zdobywali zarówno kompetencje manualne, jak i automatyzujące.
Tester manualny odpowiada także za przygotowanie, opracowanie i sprawdzenie raportów z przeprowadzonych przez siebie testów. Jego wnioski oraz obserwacje są bowiem potrzebne także innym osobom z działu bądź firmy.
W przypadku wymagań na kurs czy do pracy, główna różnica polega na tym, że warto znać języki programowania, jeśli chce się przeprowadzać testy automatyczne. Przykładowo Java jest dość popularnym językiem u testerów.
Zarobki testera manualnego zależą m.in. od stażu i miejsca pracy oraz formy zatrudnienia. Weź też pod uwagę, czy chcesz pracować w jednej firmie, czy działać jako freelancer. Takie decyzje zdecydowanie wpływają na to, ile zarabia tester manualny.
Według portalu wynagrodzenia.pl średnio młodszy tester manualny zarabia ok. 5 800 zł brutto na umowie o pracę. Zarobki seniora mogą sięgać z kolei średnio 11 200 zł brutto (dane z 03.2024 r.).
Jeśli interesuje Cię ta ścieżka zawodowa, to sprawdź, jak się przekwalifikować na testera manualnego.