Back to Top
 

Pierwszy krok do branży IT

Nie masz pewności, czy branża IT jest dla Ciebie? Darmowy, 5-godzinny kurs podstaw HTML-a i CSS-a rozwieje Twoje wątpliwości. Zarejestruj się na kurs, a na własnej skórze przekonasz się, że i Ty możesz programować.

Sprawdź się podczas darmowego szkolenia i przekonaj się, że kariera w IT jest dla Ciebie.

 

20 filmów wideo

Nasz ekspert prowadzi Cię za rękę. Na filmach wideo zobaczysz, jak wykonać kolejne etapy projektu. Potem wystarczy tylko otworzyć każdy krok. To darmowa nauka w jakości premium!

Quizy i zadania

Stawiamy na praktykę. Każda lekcja na kursie to artykuł, wideo oraz quizy i zadania. W ten sposób od razu sprawdzasz zdobytą wiedzę i naprawdę uczysz się, jak programować.

 
darmowy kurs html i css

Podstawowa wiedza w 5 godzin!

W krótkim czasie samodzielnie nauczysz się wielu rzeczy! Poznasz szczegóły naszej oferty kursów programowania, testowania oraz analizy danych.

Zobacz, czego się nauczysz
 

2 podstawowe narzędzia

Poznasz Visual Studio Code, darmowy edytor kodu źródłowego, oraz LMS, autorską platformę edukacyjną Coders Lab. Nie mamy też wymagań sprzętowych – Twój komputer jest okej!

5% rabatu na kurs

Zakończ z sukcesem cały materiał darmowego kursu z podstaw HTML-a i CSS-a i odbierz zniżkę! Wybierz kurs, który chcesz zrobić, i skontaktuj się z naszym doradcą kariery.

Regulamin promocji znajdziesz TUTAJ

 
student rozpoczynający naukę HTML i CSS

Naucz się HTML-a i CSS-a

Zarejestruj się na naszej platformie e-learningowej i weź udział w darmowym kursie. Z dostępnymi materiałami wideo i serią praktycznych zadań to naprawdę proste.

Zacznij naukę

Najczęściej zadawane pytania

Dla kogo jest bezpłatny kurs HTML i CSS?

Kurs HTML i CSS jest przeznaczony dla osób początkujących, które nigdy nie miały do czynienia z programowaniem i chcą poznać podstawy pracy z HTML-em i CSS-em oraz rozpocząć tworzenie stron internetowych.

Czym jest HTML?

HTML (ang. HyperText Mark-up Language) to język, który służy do tworzenia stron internetowych i “opisu stron”. "Opis stron" to reguły określania wyglądu tekstu (wielkość, czcionka, pogrubienie, kursywa itd.). Najważniejszą funkcją HTML jest ustalenie struktury strony internetowej - jej układu, prezentacji zawartości i rozmieszczenia elementów tak, by strona była kompatybilna z różnymi urządzeniami i odpowiadała na oczekiwania odbiorców.. HTML jest kompatybilny z każdym systemem operacyjnym.

Czym jest CSS?

CSS (ang. Cascading Style Sheets – Kaskadowe Arkusze Stylów) to narzędzie do formatowania stron WWW. CSS służą do definiowania układów graficznych dokumentów HTML oraz rozszerzają go. Ogólnie są to ogromne możliwości manipulowania wyglądem dokumentów i zwiększanie efektywności narzędzi. Nie powodują problemów w przeglądarkach, które ich nie obsługują, pozwalając zmieniać wygląd pojedynczych elementów strony lub nawet całej serii dokumentów.

Jak wygląda kurs?

Kurs HTML i CSS to 5 h, na które składa się 20 filmów wideo, które możesz odtwarzać o dowolnej porze. Kurs jest podzielony na dwa bloki. W bloku 1. poznasz zakres definicji HTML, a w bloku 2. przeprowadzimy Cię przez podstawy CSS-a. Każda lekcja na kursie to artykuł, wideo oraz quizy i zadania. Poznasz Visual Studio Code, czyli darmowy edytor kodu źródłowego, oraz LMS – autorską platformę edukacyjną Coders Lab.

Na jakich narzędziach będę pracować?

Kursanci pracują na dwóch narzędziach: Visual Studio Code oraz LMS.

Visual Studio Code – to nowoczesny edytor programistyczny udostępniony bezpłatnie przez Microsoft dla użytkowników systemów Windows, Linux oraz OS X. Edytor wyposażony został w mechanizm kolorowania składni, wyświetlania wielu kart w obrębie jednego okna czy wbudowany eksplorator plików, znacznie usprawniający pracę nad bardziej złożonymi projektami. Nie zabrakło również funkcji wyszukiwarki czy wsparcia dla motywów graficznych, pozwalających dostosować wygląd programu do indywidualnych preferencji programisty.

LMS – platforma e-learningowa Coders Lab udostępniająca materiały edukacyjne.

Czego nauczę się po bezpłatnym kursie HTML i CSS?

W 5 godzin zrozumiesz kod, który pomaga stworzyć strukturę strony i jej zawartości. Poznasz m.in poznasz definicję podstawowych znaczników oraz użyjesz ich w praktyce. Dzięki CSS Twój projekt się urzeczywistni. Z naszą pomocą nadasz mu styl, kolor i ustawisz wszystkie elementy tak, by tworzyły wizualnie atrakcyjną całość.

Dlaczego kurs jest darmowy?

Jest to szansa dla osób, które chcą poznać podstawy tworzenia stron internetowych bez nakładów finansowych.

Jaka jest ścieżka po kursie darmowym?

Znając podstawy HTML-a i CSS-a, możesz śmiało zapisać się na kurs JavaScript Developer. Kurs prowadzony jest od podstaw. JavaScript to jednej z najpopularniejszych język programowania. Korzystają z niego takie firmy, jak Facebook, Uber czy PayPal. Razem ze znajomością HTML-a i CSS-a stanowi podstawowe narzędzie służące do tworzenia stron internetowych czy aplikacji desktopowych i webowych. Jeśli chcesz tworzyć czytelne i intuicyjne strony i aplikacje, a przy tym masz wyczucie estetyki, dbasz o szczegóły i lubisz widzieć szybkie efekty swojej pracy, ten kurs jest dla Ciebie.

Czy po kursie otrzymam certyfikat?

Po kursie nie otrzymujesz certyfikatu, ale Twoje wyniki i postęp prac zostaną zapisane na Twoim indywidualnym koncie w LMS-ie - platformie e-learningowej Coders Lab.