Back to Top

Jak zostałam testerką oprogramowania - historia Eweliny

Wszystko zmieniło się, gdy postanowiłam założyć własny sklep internetowy. Był to bardzo złożony projekt. Formularze zamówień, strony produktów, podglądy zdjęć - każdy element sklepu musiał przecież działać doskonale. Jak wiadomo, w małych firmach właściciel musi znać się na wszystkim.

quotewavewave

Z tego powodu sama zaczęłam testować stronę sklepu i powoli zagłębiać się w tajniki IT. Wtedy okazało się, że sprawia mi to dużo więcej przyjemności niż sama sprzedaż.


Ewelina Sierżańska
Ewelina Sierżańska
Absolwentka kursu Tester

Obsługa sklepu w dużej mierze opierała się na bardzo powtarzalnych czynnościach. Z testowaniem było inaczej - każda nowa funkcjonalność wymagała zupełnie innego spojrzenia. Poprawianie, udoskonalanie i rozwijanie strony stało się moją pasją.

Po jakimś czasie zaczęłam dostrzegać coraz więcej plusów pracy w sektorze IT i zdecydowałam się zmienić ścieżkę kariery

Moje doświadczenie przy testowaniu sklepu postanowiłam poszerzyć o wiedzę teoretyczną i ukończyć kurs Testera Manualnego w szkole Coders Lab. Wybrałam kurs w trybie zdalnym, gdyż w moim mieście kursy stacjonarne nie były dostępne.

quotewavewave

Z początku trochę martwiłam się, że kurs zdalny nie będzie zbyt efektywny. Okazało się jednak, że bardzo się myliłam. Kurs był niezwykle intensywny. W ciągu zaledwie kilku tygodni udało mi się opanować wiedzę z zakresu ISTQB Fundation Level, a sam egzamin zdałam za pierwszym razem!


Ewelina Sierżańska
Ewelina Sierżańska
Absolwentka kursu Tester

Na pewno ukończenie kursu wymagało dużo samozaparcia i systematyczności, bo w dużej części opierał się on na pracy własnej. Małym wyzwaniem był dla mnie SQL, z którym podczas kursu zetknęłam się po raz pierwszy. Pozytywnie zaskoczyły mnie zajęcia z grupą i wykładowcami. Nie polegały one tylko na słuchaniu, ale miały formę warsztatów, w których kursanci brali aktywny udział.

quotewavewave

Czułam się zupełnie tak, jakbym siedziała na sali wykładowej, a nie przed ekranem komputera.


Ewelina Sierżańska
Ewelina Sierżańska
Absolwentka kursu Tester

Super bonusem były również porady prowadzących dotyczące szukania pracy. Ich wskazówki sprawiły, że szłam na rozmowę o pracę dużo spokojniejsza.

Pierwszą pracę jako tester znalazłam bardzo szybko - pierwsze wysłane CV okazało się być tym szczęśliwym

W tej chwili pracuję w firmie, która realizuje projekty IT dla zagranicznego partnera. Testuję zarówno strony jak i aplikacje mobilne. Praca ta daje mi dużo satysfakcji - codziennie uczę się w niej czegoś nowego.

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.