Back to Top

Pracę po kursie w Coders Lab znalazłem po 10 dniach - historia Karola

Przed kursem w Coders Lab przez 2 lata byłem żołnierzem zawodowym. W wojsku znalazłem się dlatego, ponieważ szukałem pracy ciekawej, a jednocześnie stabilnej. Po tych 2 latach okazało się, że jest to praca, która nie daje zbyt dużych możliwości rozwoju, wkrada się zbyt duża rutyna. I w tym momencie postanowiłem coś zmienić.

Pomysł na kurs podsunął mi kolega

Pomysł na kurs tak naprawdę podsunął mi kolega, ponieważ ja nigdy nie łączyłem siebie z branżą IT. Zawsze mi się wydawało, że trzeba mieć minimum 5 lat ukończonych studiów kierunkowych, jakieś doświadczenie i ścisły umysł stricte do tego. Jednak okazało się, że kurs na Testera Manualnego nie wymaga aż takich umiejętności ani wykształcenia. Dlatego postanowiłem spróbować.

Kurs na Testera Manualnego w Coders Lab trwał 2 tygodnie. Były to bardzo intensywne 2 tygodnie pod kątem przyswajania nowej wiedzy. Często łączyło się to z pracą w nadgodzinach. A kurs zakończyłem rozpoznawanym na całym świecie certyfikatem ISTQB.

quotewavewave

Najfajniejszy moim zdaniem był duży nacisk kładziony na wiedzę praktyczną, a wiedza teoretyczna ograniczona do niezbędnego minimum.


Karol Sobieraj
Karol Sobieraj
Absolwent kursu Tester

Pracę znalazłem po 10 dniach

Obecnie pracuję w międzynarodowej firmie telekomunikacyjnej na stanowisku Tester Oprogramowania, a pracę tą znalazłem po 10 dniach od ukończenia kursu.

quotewavewave

Gdyby ktoś pół roku temu powiedział mi, że będę pracował w branży IT… no to nie uwierzyłbym, pewnie popukałbym się w głowę i poszedł sobie dalej. No a jednak, jak widać, zrobiłem to.


Karol Sobieraj
Karol Sobieraj
Absolwent kursu Tester

Czuję, że to ja kieruję swoją ścieżką kariery

Po kursie moje życie zmieniło się diametralnie. Po pierwsze, mam więcej czasu dla rodziny, a po drugie, czuję, że to ja mogę kierować swoją ścieżką kariery. Nie robi tego nikt za mnie.

W życiu nie należy się bać zmian, bo tylko one kreują naszą rzeczywistość. Trzeba uwierzyć w siebie, zacząć działać… i wydaje mi się, że ja jestem tego najlepszym przykładem.

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.