Back to Top

Jak zostałam front-end developerem - historia Moniki

Urodziłam się w Stanach Zjednoczonych. Tam się wychowałam i studiowałam. Ukończyłam studia na University of Pennsylvania - inżynierię systemów i ekonomię. Miałam trochę doświadczenia w programowaniu, bo na studiach zainteresowałam się wizualizacją danych. Już wtedy mi się to podobało, ale stwierdziłam, że samodzielna nauka była zbyt wolna.

Po studiach poszłam w stronę biznesu i przez 2 lata pracowałam w marketingu w firmie software’owej. Tam miałam okazję poobserwować pracę programistów.

Zawsze myślałam, że masz odpowiednią pracę wtedy, gdy nie zazdrościsz znajomym w innych działach. W tamtym czasie zazdrościłam pracy programistom, marketing zdecydowanie mi nie odpowiadał. Przede wszystkim w tej pracy przeszkadzał mi brak obiektywnej oceny mojej pracy. Szukałam zawodu, w którym moja praca nie jest oceniana na podstawie preferencji i upodobań. Chciałam też pracować w trybie projektowym.

Zdecydowałam się na kurs w Polsce

Przez rok - spokojnie ale proaktywnie - zastanawiałam się, co dalej chciałabym robić. Właśnie w tym czasie narodził się pomysł na dalszy rozwój w programowaniu. By zostać zawodową programistką, zdecydowanie przydałby mi się powrót do podstaw i nauki pod okiem mentora. A dlaczego kurs w Polsce? Do tej pory spędzałam tu czas tylko przez kilka tygodni co drugi rok i zawsze marzyłam o tym, żeby (co najmniej) kilka lat pomieszkać w mojej drugiej ojczyźnie. Więc zdecydowałam się na kurs JavaScript Developer: React w Coders Lab w Warszawie.

quotewavewave

Decyzje o rzuceniu pracy w Stanach była szybka, chociaż wtedy jeszcze nie wiedziałam, czy uda mi się znaleźć pracę w Polsce i zostać na dłużej.


Monica Wojciechowska
Monica Wojciechowska
Absolwentka kursu JavaScript

Kurs wspominam bardzo pozytywnie

Trafiłam na wspaniałych ludzi, z którymi przez ten czas się zżyłam. Najciężej było na początku, nauki było dużo, ale później przyzwyczaiłam się już do intensywnego trybu. Czasami zostawaliśmy po zajęciach i rozwiązywaliśmy razem zadania. Jak ktoś miał problem to mógł liczyć na wsparcie.

Pewność siebie rosła z każdym modułem. Jako projekt końcowy napisałam stronę, na której można stworzyć interaktywne drzewo genealogiczne rodziny.

 

quotewavewave

Kończąc kurs czułam, że zaczynam swoją przygodę jako programistka, ale wiedziałam, że jeszcze wiele nauki przede mną.


Monica Wojciechowska
Monica Wojciechowska
Absolwentka kursu JavaScript

Obecnie pracuję jako Junior Front-end Developer w znanym międzynarodowym software-housie

Od razu zostałam włączona do ciekawego projektu. Atmosfera pracy jest nieporównywalna do mojej poprzedniej pracy. Ogromnym plusem tej pracy jest elastyczność. Mam możliwość pracować zdalnie i dopasować godziny pracy do mojego życia.

Mam także w zespole swojego mentora, który czuwa nad moimi postępami i bezpośredni kontakt z klientem, co powoduje, że równocześnie mam możliwość rozwijać miękkie umiejętności.

Co jest najważniejsze w programowaniu? Świadomość, że w codziennej pracy programisty pojawiają się co chwila nowe problemy. Najważniejsze to wiedzieć, jak się uczyć i jak szukać rozwiązań problemów.

quotewavewave

Proces zmiany zawodu nie był szybki ani łatwy, ale z perspektywy czasu widzę, że podjęłam bardzo dobrą decyzję.


Monica Wojciechowska
Monica Wojciechowska
Absolwentka kursu JavaScript

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.