Back to Top

Jak zostałam front-end developerem - historia Moniki

Urodziłam się w Stanach Zjednoczonych. Tam się wychowałam i studiowałam. Ukończyłam studia na University of Pennsylvania - inżynierię systemów i ekonomię. Miałam trochę doświadczenia w programowaniu, bo na studiach zainteresowałam się wizualizacją danych. Już wtedy mi się to podobało, ale stwierdziłam, że samodzielna nauka była zbyt wolna.

Po studiach poszłam w stronę biznesu i przez 2 lata pracowałam w marketingu w firmie software’owej. Tam miałam okazję poobserwować pracę programistów.

Zawsze myślałam, że masz odpowiednią pracę wtedy, gdy nie zazdrościsz znajomym w innych działach. W tamtym czasie zazdrościłam pracy programistom, marketing zdecydowanie mi nie odpowiadał. Przede wszystkim w tej pracy przeszkadzał mi brak obiektywnej oceny mojej pracy. Szukałam zawodu, w którym moja praca nie jest oceniana na podstawie preferencji i upodobań. Chciałam też pracować w trybie projektowym.

Zdecydowałam się na kurs w Polsce

Przez rok - spokojnie ale proaktywnie - zastanawiałam się, co dalej chciałabym robić. Właśnie w tym czasie narodził się pomysł na dalszy rozwój w programowaniu. By zostać zawodową programistką, zdecydowanie przydałby mi się powrót do podstaw i nauki pod okiem mentora. A dlaczego kurs w Polsce? Do tej pory spędzałam tu czas tylko przez kilka tygodni co drugi rok i zawsze marzyłam o tym, żeby (co najmniej) kilka lat pomieszkać w mojej drugiej ojczyźnie. Więc zdecydowałam się na kurs JavaScript Developer: React w Coders Lab w Warszawie.

quotewavewave

Kurs wspominam bardzo pozytywnie

Trafiłam na wspaniałych ludzi, z którymi przez ten czas się zżyłam. Najciężej było na początku, nauki było dużo, ale później przyzwyczaiłam się już do intensywnego trybu. Czasami zostawaliśmy po zajęciach i rozwiązywaliśmy razem zadania. Jak ktoś miał problem to mógł liczyć na wsparcie.

Pewność siebie rosła z każdym modułem. Jako projekt końcowy napisałam stronę, na której można stworzyć interaktywne drzewo genealogiczne rodziny.

 

quotewavewave

Obecnie pracuję jako Junior Front-end Developer w znanym międzynarodowym software-housie

Od razu zostałam włączona do ciekawego projektu. Atmosfera pracy jest nieporównywalna do mojej poprzedniej pracy. Ogromnym plusem tej pracy jest elastyczność. Mam możliwość pracować zdalnie i dopasować godziny pracy do mojego życia.

Mam także w zespole swojego mentora, który czuwa nad moimi postępami i bezpośredni kontakt z klientem, co powoduje, że równocześnie mam możliwość rozwijać miękkie umiejętności.

Co jest najważniejsze w programowaniu? Świadomość, że w codziennej pracy programisty pojawiają się co chwila nowe problemy. Najważniejsze to wiedzieć, jak się uczyć i jak szukać rozwiązań problemów.

quotewavewave

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
Twój region?

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z naszej strony. Przed przesłaniem nam Twoich danych osobowych, zapoznaj się z dokładniejszymi informacjami na temat tego, jak będziemy je przetwarzać. Chcielibyśmy móc przetwarzać Twoje dane w celu przekazywania Ci informacji na temat naszych usług. Jeśli nie będziesz już tym zainteresowany/a zawsze możesz się temu sprzeciwić. Spowoduje to, że zaprzestaniemy przetwarzania Twoich danych osobowych w tym celu.

Kliknij by pokazać więcej

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.