Back to Top

Chciałem się rozwijać, zostałem programistą - historia Huberta

Po szkole rozpocząłem pracę jako ratownik medyczny w pogotowiu ratunkowym i jednocześnie na drugim etacie (jak większość ludzi pracujących w służbie zdrowia) na szpitalnym oddziale ratunkowym również na tym samym stanowisku. Wytrzymałem tak prawie 2 lata po czym udało się zmienić pracę na coś spokojniejszego. Znalazłem zatrudnienie w centrum krwiodawstwa na stanowisku laboranta, gdzie pracowałem kolejne 7 lat i doszedłem do momentu, w którym moje możliwości rozwoju były już znikome. 

Brak perspektyw skłonił mnie do decyzji, że czas na zmiany

Z natury jestem osobą, która chce się ciągle rozwijać, uczyć czegoś nowego – nie lubię „stać w miejscu”. A dlaczego padło na programowanie? To w sumie zaczęło się kilka lat przed kursem. Żona prowadzi własną działalność gospodarczą i była jej potrzebna strona internetowa. W dobie internetu dostęp do różnego rodzaju tutoriali jest nieograniczony, więc stwierdziłem, że podejmę się tego zadania sam.

quotewavewave

Zacząłem się rozglądać za jakimś kursem, ale wówczas niewiele było takich bootcamp’ów. Znalazłem Coders Lab. Niestety kursy odbywały się tylko w Warszawie. Była co prawda możliwość kursu weekendowego, ale dojazdy raczej nie wchodziły w grę. Temat na jakiś czas ucichł. Po tych kilku latach, w momencie, kiedy zaczynałem zastanawiać się nad zmianami, trafiłem na reklamę Coders Lab z informacją, że ruszają kursy w Poznaniu.

quotewavewave

Kurs nastawiony jest na praktykę

Sam kurs doceniam ze względu na kilka elementów. Przede wszystkim co dwa tygodnie (kurs w trybie weekendowym) miałem weekend tylko dla siebie i mogłem rozwijać swoją pasję, co przy małych dzieciach w domu nie było to takie proste. Po drugie super, że kurs nastawiony jest na praktykę. Jest prezentacja, a następnie większość czasu to zadania i różnego rodzaju ćwiczenia. W programie kursu nie ma niepotrzebnych rzeczy tzw. zapychaczy. Kurs prowadzony jest przez praktyków, ludzi którzy w tym „siedzą” (w szkołach na informatyce nie zawsze tak jest). Czasami fajnie było to widać kiedy męczyłem się nad jakimś problemem, prosiłem o pomoc wykładowcę i otrzymywałem odpowiedź, która w sumie była logiczna i prosta, ale ja nie potrafiłem jeszcze myśleć w ten sposób i nie potrafiłem dostrzec rozwiązania. Spora ilość „zadań domowych” dodawała mobilizacji i sprawiała, że trzeba było również wygospodarować trochę czasu w domu, co było dla mnie największym wyzwaniem.

Po kursie nie przestałem się uczyć

Oglądałem tutoriale, wymyślałem sobie mini projekty itp. Starałem się nie tracić kontaktu z programowaniem.

quotewavewave

Do obecnej firmy (SPOC S.A.) trafiłem pośrednio przez Coders Lab tzn. firma współpracuje z Coders Lab i trafił tam kolega z kursu, który z kolei zarekomendował moją osobę.

Obecnie pracuję jako Javascript Developer i Servicenow Developer w największej w tej części Europy firmie wdrażającej platformę ServiceNow i rozwiązania ITSM

Czy mi się podoba? To mało powiedziane. Pracuję nad projektami dla światowych, rozpoznawalnych marek dzięki czemu zdobywam cenne doświadczenie, mam możliwość poznawania procesów i tego jak tak potężne firmy funkcjonują. Do tego praktycznie codziennie uczę się czegoś nowego, mogę się rozwijać i iść do przodu.

quotewavewave

Kurs dał mi solidne podstawy do tego, abym mógł zacząć pracę jako programista. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu, bo dzięki temu jestem teraz tu, gdzie jestem.

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
Twój region?

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z naszej strony. Przed przesłaniem nam Twoich danych osobowych, zapoznaj się z dokładniejszymi informacjami na temat tego, jak będziemy je przetwarzać. Chcielibyśmy móc przetwarzać Twoje dane w celu przekazywania Ci informacji na temat naszych usług. Jeśli nie będziesz już tym zainteresowany/a zawsze możesz się temu sprzeciwić. Spowoduje to, że zaprzestaniemy przetwarzania Twoich danych osobowych w tym celu.

Kliknij by pokazać więcej

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.