Back to Top

Jak zaczęłam pracę jako tester - historia Wiktorii

Już w trakcie studiów zaczęłam pracę w zawodzie, początkowo dorywczą, a z czasem na cały etat. Pracowałam jako Geolog w Laboratorium Geotechnicznym prawie 3 lata. Moja praca polegała na wykonywaniu oraz opracowywaniu badań gruntów. Przez czas mojej pracy laboratorium bardzo się rozwijało, wprowadzaliśmy nowe badania co wiązało się z potrzebą przygotowania formularzy do opracowania i prezentacji wyników badań.

quotewavewave

Mój kolega zajmował się przygotowywaniem formularzy w Excelu z użyciem makr, a ja w zasadzie nieświadomie i bez żadnej wiedzy formularze te testowałam. Sprawdzałam czy spełniają oczekiwania nasze i naszych klientów, a także czy są zgodne z normami.


Wiktoria Gugała
Wiktoria Gugała
Absolwentka kursu Tester

Od jakiegoś czasu czułam jakbym stanęła w miejscu

Miałam wrażenie, że nie do końca mam możliwości dalszego rozwoju w swoim zawodzie. Nie czułam również, że jest to coś co chciałabym robić przez całe swoje życie. Nie do końca wiedziałam jednak czym właściwie chciałabym się zająć. Wtedy właśnie mój kolega z pracy powiedział mi, że powinnam zainteresować się testowaniem. On również był na etapie zmiany branży, robił studia podyplomowe z Inżynierii Oprogramowania. Zaczęłam więc interesować się tym tematem. Przeczytałam wiele artykułów, rozeznałam się w sytuacji na rynku pracy i uznałam, że jest to coś w czym idealnie się odnajdę.

quotewavewave

Wiedziałam, że muszę zdecydować się na kurs bo inaczej będę odwlekać to w czasie. Porównywałam oferty wielu kursów, które są na rynku. Większość z nich to kursy weekendowe, przygotowujące tylko do egzaminu ISTQB. To nie było coś co mnie interesowało, zdecydowanie potrzebowałam czegoś więcej. Stąd też decyzja o zapisaniu się na kurs w Coders Lab.


Wiktoria Gugała
Wiktoria Gugała
Absolwenta kursu Tester

Nauka w trybie zdalnym

Na początku byłam zdecydowana na kurs weekendowy, jednak ostatecznie wybrałam kurs w trybie zdalnym. Przyznam szczerze, miałam trochę obawy co do wersji online, jednak okazała się ona strzałem w dziesiątkę! Zajęcia odbywały się wieczorami w tygodniu, zazwyczaj co drugi dzień oraz w soboty. Uważam, że to idealna opcja. Kilka godzin zajęć po których był dzień przerwy więc na spokojnie można było utrwalić sobie przyswojoną wiedzę. Na bieżąco mieliśmy również dodatkowe zadania co także pozwalało utrwalić wiedzę.

Na początku kursu przygotowywaliśmy się do egzaminu ISTQB, który odbył się w Warszawie. Dalsza część kursu była praktyczna. Pisaliśmy plan testów, scenariusz i przypadki testowe na podstawie wymagań dla konkretnej strony. Robiliśmy to przy pomocy narzędzi, które mogą nam się przydać w przyszłości w pracy (JIRA, TestFlo, TestLink). Po przygotowaniu przypadków testowych przeszliśmy do wykonywania ich, a więc faktycznego testowania. Na każdym etapie mogliśmy się konsultować z naszym wykładowcą. W tym miejscu duży ukłon w stronę Magdy Biernackiej za jej ogromne zaangażowanie podczas kursu, a także mentalne i merytoryczne wsparcie po nim.

Nową pracę w zawodzie znalazłam 1,5 miesiąca od ukończenia kursu

Przeszłam przez kilka procesów rekrutacyjnych, w tym również w jednym z polecenia Coders Lab. Pracuję obecnie jako Junior Test Specialist w Alior Banku w Krakowie. Zajmuję się testowaniem strony internetowej oraz aplikacji mobilnej dla T-Mobile Usługi Bankowe.

Jestem zadowolona, że zdecydowałam się na kurs w Coders Lab. Jako osoba niezwiązana wcześniej z branżą IT potrzebowałam solidnych podstaw, które potem będę mogła samodzielnie rozwijać. Tego oczekiwałam i to otrzymałam.

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.