Back to Top

Zostałem programistą - historia Tomka

W trakcie pracy jako planista napisałem w Excelu (wykorzystałem do tego funkcje Excela i VBA) narzędzie do tworzenia planów produkcyjnych. Praca nad tym projektem uświadomiła mi, że chciałbym samodzielnie tworzyć nowe funkcjonalności i w tym kierunku się rozwijać.

Wprawdzie studiowałem Informatykę i Ekonometrię, ale wiedza zdobyta kilkanaście lat temu w zasadzie nie była dla mnie podstawą do rozpoczęcia pracy w IT, tym bardziej, że nie posiadałem żadnego doświadczenia zawodowego w branży. Postanowiłem zrobić rozeznanie jakie kroki muszę podjąć, aby zostać programistą.

quotewavewave

Pierwszą pracę rozpocząłem 1,5 miesiąca od zakończenia kursu

Szukanie pracy rozpocząłem zaraz po zakończeniu kursu, wysłałem ok. 15 CV z czego dostałem zaproszenie do 2 firm. Pierwszą pracę rozpocząłem 1,5 miesiąca od zakończenia kursu.

quotewavewave

Największym wyzwaniem było pogodzenie kursu, pracy, a później obowiązków Taty po pojawieniu się córeczki na świecie. Duży ukłon w kierunku mojej żony, która pod koniec kursu i w początkowej fazie szukania pracy wzięła na siebie część moich obowiązków jako rodzica.

Obecnie pracuję w software house (e-commerce)

Zajmuję się rozwijaniem nowych funkcjonalności w oparciu o platformę Magento. Kurs daje zastrzyk wiedzy, ale bardzo dużo wysiłku musimy włożyć w ciągły rozwój. W IT nie ma mowy by spocząć na laurach, cały czas trzeba się uczyć.

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
Twój region?

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z naszej strony. Przed przesłaniem nam Twoich danych osobowych, zapoznaj się z dokładniejszymi informacjami na temat tego, jak będziemy je przetwarzać. Chcielibyśmy móc przetwarzać Twoje dane w celu przekazywania Ci informacji na temat naszych usług. Jeśli nie będziesz już tym zainteresowany/a zawsze możesz się temu sprzeciwić. Spowoduje to, że zaprzestaniemy przetwarzania Twoich danych osobowych w tym celu.

Kliknij by pokazać więcej

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.