Back to Top

Pracę w IT zacząłem miesiąc po kursie programowania - historia Piotra

Jeszcze przed studiami miałem jakieś nieśmiałe próby programowania na podstawie książek czy poradników, ale uznałem, że informatyka nie jest dla mnie. Myślałem, że wymagane na studiach dobre wyniki z matmy i fizyki nie będą mi później potrzebne w codziennej pracy (żebym tylko wtedy wiedział jak bardzo się myliłem). 

Po ukończeniu szkoły średniej poszedłem na anglistykę. Prędko uznałem, że świata tym nie zawojuję i zrobiłem jeszcze magistra z logistyki. Jest coś fascynującego w planowaniu procesu produkcyjnego i rozkładaniu go na czynniki pierwsze. Przez jakiś czas nawet pracowałem w zawodzie, jednak cały czas miałem z tyłu głowy programowanie. Jednak zanim do tego doszło pomagałem współtworzyć platformę e-learningową dla dużej korporacji. Byłem też analitykiem biznesowym.

Gdy tylko dowiedziałem się, że istnieje Coders Lab, pomysł pt. programista zdawał się być realny jak nigdy wcześniej

Byłem zdeterminowany by chłonąć wiedzę i wykorzystać możliwości kursu w 100%. W domu powtarzałem zadania i cieszyłem się na każde kolejne zajęcia, dzięki którym mogłem rozwiać swoje wątpliwości, czy przestać się zastanawiać w jaki sposób coś działa.

quotewavewave

Jeśli chodzi o szukanie pracy - nastawiłem się, że będzie ciężko, nawet bardzo ciężko

Zastanawiałem się czym mogę konkurować z osobami po kierunkowych studiach, będąc zaledwie po kilkumiesięcznym kursie. 

quotewavewave

Szybko jednak z niej zrezygnowałem z uwagi na używanie dość przestarzałych technologii. Później wspierałem platformę e-commerce dla jednej z największych drukarni w Polsce, pozdrawiam swoją starą ekipę, jeżeli to czytają. Trafiłem tam na osoby z ogromnym doświadczeniem, które bardzo szybko naprostowały moje braki w wiedzy i wskazały dobrą ścieżkę nabierania późniejszego doświadczenia.

Obecnie pracuję w agencji marketingowej

Zajmuję się przygotowywaniem nowych stron oraz serwisów internetowych, a także utrzymaniem istniejących z chyba każdej możliwej branży. Zakres jest bardzo szeroki - począwszy od prostych landing page'y, kończąc na bardziej rozbudowanych aplikacjach webowych. Różnorodność projektów zdecydowanie nie pozwala się nudzić, dzięki czemu nabieram w szybkim tempie doświadczenia w najróżniejszych obszarach.

quotewavewave

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
Twój region?

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z naszej strony. Przed przesłaniem nam Twoich danych osobowych, zapoznaj się z dokładniejszymi informacjami na temat tego, jak będziemy je przetwarzać. Chcielibyśmy móc przetwarzać Twoje dane w celu przekazywania Ci informacji na temat naszych usług. Jeśli nie będziesz już tym zainteresowany/a zawsze możesz się temu sprzeciwić. Spowoduje to, że zaprzestaniemy przetwarzania Twoich danych osobowych w tym celu.

Kliknij by pokazać więcej

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.