Back to Top

Pracę w IT znalazłem w 2 tygodnie po kursie - historia Krzysztofa

Pracowałem z młodzieżą, a także zarządzałem projektami w organizacjach społecznych. Mam też na koncie sporo międzynarodowych doświadczeń związanych z tym zajęciem - byłem przez rok w Norwegii, przez rok w Indiach. Pracowałem również dla amerykańskiej fundacji TechSoup w Warszawie i San Francisco, gdzie zajmowałem się prowadzeniem szkoleń dla partnerów organizacji.

Decyzja o kursie nie była trudna

Sam pomysł przyszedł od moich przyjaciół, którzy są programistami. Stwierdzili, że to może być coś dla mnie. Najpierw w wolnym czasie zacząłem eksperymentować pisząc pierwsze linijki kodu online i bardzo mi się spodobało. Programowanie okazało się bardzo fajnym wyzwaniem.

quotewavewave

Na kurs zdecydowałem się, bo wiedziałem, że to pozwoli mi w pełni skupić się na nowym wyzwaniu i da kopa do ciężkiej pracy.


Krzysztof Lubiniecki
Krzysztof Lubiniecki
Absolwent kursu Front-end

W trakcie samego kursu najbardziej podobała mi się atmosfera przygody, rozpoczynania nowego etapu życia. Siłą kursu byli ludzie, zarówno wykładowcy jak i grupa. Razem stworzyliśmy niesamowitą atmosferę wsparcia, nauki i podejmowania wyzwań. Poczucie satysfakcji z pierwszych działających linijek kodu pozostaje czymś, co prowadzi mnie w rozwoju nadal, 2 lata po ukończeniu kursu. 

Natomiast na pewno nie było lekko. Otwarcie się na zupełnie nowy temat, systemowe podejście do logicznych problemów w programowaniu, intensywność tych tygodni… prawdziwy skok na głęboką wodę. Z perspektywy czasu jestem w stanie powiedzieć, że to jednak nie była po prostu trudność, ale realne przygotowanie do tego jak wygląda codzienność pracy programisty.

Pracy zacząłem szukać od razu po kursie

Od razu zacząłem wysyłać CV. Zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną do El Passion, gdzie dostałem swoją pierwszą programistyczną pracę. Cały proces szukania pracy trwał około dwóch tygodni.

Obecnie pracuję jako front-endowiec w bardzo fajnej firmie w Hamburgu (Jimdo). Mam międzynarodowy zespół, codziennie ciekawe wyzwania, pracuję z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Z perspektywy 2,5 roku od ukończenia kursu mogę śmiało powiedzieć, że decyzja o zmianie branży i zapisaniu się na kurs była trafiona. Cały czas czuję, że się rozwijam, poznałem dużo bardzo fajnych osób. No i mogę startować do firm na całym świecie, co dla osoby, która kocha różne kultury i podróżowanie jest ogromną zaletą pracy w tej branży. 

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.