Back to Top

Z marketingu do branży IT - historia Basi

Z wykształcenia jestem politologiem oraz animatorem kultury. Przed kursem pracowałam głównie w agencjach marketingowych i interaktywnych, choć zawsze myślałam, że będę pracować w administracji państwowej. Mam za sobą staże w ministerstwach i m.in. dlatego przeprowadziłam się z Krakowa, w którym studiowałam, do Warszawy. W pracy zajmowałam się szeroko rozumianym contentem, pisaniem artykułów, trochę również copywritingiem.

Myśl o zamianie branży i udziale w kursie programowania po raz pierwszy pojawił się gdy pracowałam przy projekcie aplikacji mobilnej

Był tam niewielki zespół programistów, który miałam możliwość obserwować przy pracy, i który również w pewien sposób zaszczepił we mnie ciekawość do programowania i chęć spróbowania własnych sił w tej branży.

quotewavewave

Nie była to łatwa decyzja, bo wątpliwości było mnóstwo. Czy ja, po studiach humanistycznych, jestem w stanie w ogóle programować? Przecież to zajęcie tylko i wyłącznie dla umysłów ścisłych - tak wtedy myślałam.


Barbara Łukowska
Barbara Łukowska
Absolwentka kursu Front-end

Proces szukania pracy po kursie w dużej mierze ułatwił mi Coders Lab

Do tej pory miałam doświadczenie szukania pracy w zupełnie innej branży. Branża IT była dla mnie zupełnie czymś nowym. Nie wiedziałam jak się po niej poruszać, na co pracodawcy zwracają uwagę. Dzięki szkole, mogłam trochę pewniej się poczuć w tej nowej dla mnie sytuacji. Pracę znalazłam po 1,5 miesiąca, w niewielkiej firmie IT, współpracującej z Coders Lab.

quotewavewave

Cały proces zmiany był bardzo trudny. Kosztował mnie dużo wysiłku i pracy, ale po upływie czasu mogę stwierdzić, że było warto i nie żałuję podjętej decyzji. Wiem, że mnóstwo pracy jeszcze przede mną, cały czas się uczę, cały czas poznaję nowe rzeczy, ale jestem cierpliwa i w swoim tempie idę do przodu - a to przynosi naprawdę dużo satysfakcji i motywacji do dalszej pracy.


Barbara Łukowska
Barbara Łukowska
Absolwentka kursu Front-end

Obecnie pracuję w korporacji

Na co dzień wykorzystuję technologię React oraz architekturę Redux do projektowania aplikacji dla branży HR. Wiedza zdobyta na kursie, systematycznie poszerzana później podczas pracy i poza nią, pomogła mi znaleźć się w tym miejscu, w którym jestem teraz. Droga ta nie była prosta, nadal tak naprawdę nie jest. Było wiele momentów załamania, potem sukcesów, później znowu załamania - sinusoida. Powoli, z czasem, było jednak coraz lepiej, problemy, dotąd niemożliwe do przeskoczenia, stawały się być mniej przerażające. Przestałam się także bać prosić o pomoc, jeśli z czymś sobie nie radzę. Na szczęście w tej branży jest mnóstwo życzliwych, chętnych do pomocy osób. Przekonałam się o tym już wielokrotnie.

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.