Back to Top

Od lat zajmowałem się w mniejszym lub większym stopniu IT

W szkole za dzieciaka naprawiałem wszystkim kompy. Po gimnazjum poszedłem na studia informatyczne na UWM w Olsztynie, jednak z różnych przyczyn z nich zrezygnowałem. Próbowałem różnych rzeczy - własne firmy, sklepy internetowe... dużo by tego wymieniać. Człowiek był młody i głupi, nie wiedział czego chce.

Po tym burzliwym czasie pracowałem jako Koordynator IT - helpdesk, w branży budowlanej. Naprawiałem komputery itp., byłem typowym informatykiem w firmie gdzie nikt na komputerach się nie zna. W ramach nauki przy okazji robiłem pierwsze strony z wykorzystaniem HTML i PHP. 

Kilka lat temu wstąpiłem do spółki, gdzie potrzebny był grafik

Od tego się zaczęło. Później zacząłem robić layout strony i zgłębiać tajniki CSS i bootstrapa. Spodobało mi się na tyle, że zacząłem myśleć na poważnie o programowaniu, a dokładniej to o front-endzie. Sama decyzja o kursie była łatwa jednak zanim uzbierałem pieniądze trochę czasu minęło.

quotewavewave

Kurs zmotywował mnie do pracy nad sobą i zmiany. Dzięki temu, że musiałem pojawiać się co weekend w szkole, miałem motywację. To, że kurs kosztuje nie mało, też było dodatkowym argumentem, aby nie opuszczać zajęć.


Michał Sieński
Michał Sieński
Absolwent kursu Front-end

W połowie kursu rzuciłem ówczesną pracę i zacząłem poszukiwania na stanowisko Junior Front-end lub JavaScript Developer. Byłem dosłownie na dwóch spotkaniach. W jednej firmie jako zadanie dostałem zakodowanie szablonu mailowego, w drugiej pobranie danych ze strony i zwrócenie ich jako obiekt.

quotewavewave

Nie byłem nastawiony zbyt optymistycznie, bo nie wiedziałem czego się spodziewać po tej branży. Ale, o dziwo, udało się i to jeszcze przed zakończeniem kursu.


Michał Sieński
Michał Sieński
Absolwent kursu Front-end

Obecnie pracuję jako back-end developer JS i PHP

Pracuję w firmie Quarticon. Po pół roku od zatrudnienia, udało mi się awansować do tzw. Hardcore IT, gdzie mówi się, że pracują "doświadczeni programiści". Środowisko jest fajne, praca się nie nudzi. Ciągle uczę się czegoś nowego i co najważniejsze, uwielbiam przychodzić do pracy.

quotewavewave

Kurs bardzo zmotywował mnie do pracy. Miałem wskazany kierunek rozwoju, a właśnie tego mi brakowało przy próbach wcześniejszej samodzielnej nauki. Z perspektywy czasu widzę, że próg wejścia do branży jest dość niski. Trzeba się jednak nastawić, że przez pierwsze 2 lata czeka nas bardzo dużo nauki. Warto!


Michał Sieński
Michał Sieński
Absolwent kursu Front-end

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.