Back to Top

Od lat zajmowałem się w mniejszym lub większym stopniu IT

W szkole za dzieciaka naprawiałem wszystkim kompy. Po gimnazjum poszedłem na studia informatyczne na UWM w Olsztynie, jednak z różnych przyczyn z nich zrezygnowałem. Próbowałem różnych rzeczy - własne firmy, sklepy internetowe... dużo by tego wymieniać. Człowiek był młody i głupi, nie wiedział czego chce.

Po tym burzliwym czasie pracowałem jako Koordynator IT - helpdesk, w branży budowlanej. Naprawiałem komputery itp., byłem typowym informatykiem w firmie gdzie nikt na komputerach się nie zna. W ramach nauki przy okazji robiłem pierwsze strony z wykorzystaniem HTML i PHP. 

Kilka lat temu wstąpiłem do spółki, gdzie potrzebny był grafik

Od tego się zaczęło. Później zacząłem robić layout strony i zgłębiać tajniki CSS i bootstrapa. Spodobało mi się na tyle, że zacząłem myśleć na poważnie o programowaniu, a dokładniej to o front-endzie. Sama decyzja o kursie była łatwa jednak zanim uzbierałem pieniądze trochę czasu minęło.

quotewavewave

W połowie kursu rzuciłem ówczesną pracę i zacząłem poszukiwania na stanowisko Junior Front-end lub JavaScript Developer. Byłem dosłownie na dwóch spotkaniach. W jednej firmie jako zadanie dostałem zakodowanie szablonu mailowego, w drugiej pobranie danych ze strony i zwrócenie ich jako obiekt.

quotewavewave

Obecnie pracuję jako back-end developer JS i PHP

Pracuję w firmie Quarticon. Po pół roku od zatrudnienia, udało mi się awansować do tzw. Hardcore IT, gdzie mówi się, że pracują "doświadczeni programiści". Środowisko jest fajne, praca się nie nudzi. Ciągle uczę się czegoś nowego i co najważniejsze, uwielbiam przychodzić do pracy.

quotewavewave

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
Twój region?

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z naszej strony. Przed przesłaniem nam Twoich danych osobowych, zapoznaj się z dokładniejszymi informacjami na temat tego, jak będziemy je przetwarzać. Chcielibyśmy móc przetwarzać Twoje dane w celu przekazywania Ci informacji na temat naszych usług. Jeśli nie będziesz już tym zainteresowany/a zawsze możesz się temu sprzeciwić. Spowoduje to, że zaprzestaniemy przetwarzania Twoich danych osobowych w tym celu.

Kliknij by pokazać więcej

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.