Back to Top

Znalazłem pracę w 2 tygodnie po kursie Coders Lab

Programować zacząłem z ciekawości i ze względu na projekt swojej pracy magisterskiej, który polegał m.in. na zaprogramowaniu pracy manipulatora naśladującego ruchy ludzkiej ręki. Po studiach zostałem konstruktorem maszyn w branży motoryzacyjnej. Praca była ciekawa, ale czułem, że programowanie pozwoli mi realizować moje pomysły w szerszym kontekście i z poczuciem, że więcej może zależeć ode mnie.

Decyzja o podjęciu kursu wiązała się z porzuceniem dotychczasowej pracy i obraniem kursu w zupełnie innym kierunku. W jej podjęciu zdecydowanie pomogło mi doświadczenie związane z projektem pracy magisterskiej, który wykonałem samodzielnie. Dużą motywacją było wsparcie mojej Żony i opinia znajomych, którzy w branży IT postawili już pierwsze kroki.

quotewavewave

Z tygodnia na tydzień, po każdym ukończonym module przyrost umiejętności nie mógł równać się z jakimikolwiek innym okresem nauki w moim życiu.


Patryk Sidoruk
Patryk Sidoruk
Absolwent kursu Java

Na kursie podobała mi się ilość praktycznych przykładów realizowanych na zajęciach i w zadaniach dodatkowych. Świetnie rozplanowany program zapewnił bardzo dobre opanowanie podstaw przed przechodzeniem do coraz bardziej zaawansowanych tematów i technologii. Materiały przygotowane do kursu stanowiły solidne wsparcie i zawierały odpowiedzi na większość rodzących się w trakcie pracy pytań. Największym wyzwaniem było utrzymanie wysokiego poziomu, nadążanie za praktycznym wykorzystaniem nowych umiejętności.

Pracy w branży IT zacząłem szukać już w trakcie kursu

W jego ostatnim tygodniu byłem na dwóch - trzech pierwszych rozmowach. Łącznie było ich około 15-20 w różnej formie: rozwiązywania zadań online, zadań przygotowanych indywidualnie, spotkań i klasycznych rozmów kwalifikacyjnych. Rozmowy zakończyły się sukcesem, otrzymałem bardzo dobre 3 oferty pracy, spośród których wybrałem pracę w software-housie. 

quotewavewave

Pierwszą pracę w IT rozpocząłem dwa tygodnie po ukończeniu kursu.


Patryk Sidoruk
Patryk Sidoruk
Absolwent kursu Java

Po niecałym roku zapadła decyzja o przeprowadzce do innego miasta, o teoretycznie uboższym rynku pracy, jednak ze znalezieniem pracy nie było żadnego problemu. Kolejny raz - około 5-8 rozmów, 2 oferty i wybór: tym razem korporacja. Zupełnie inne struktury organizacyjne, równie ciekawe wyzwania. Projekty, w których do tej pory brałem udział to głównie systemy dla branży bankowej. Praca w IT umożliwia rozszerzanie horyzontów, daje pogląd na to jak tworzy się procesy projektowe, pokazuje komunikację między klientem i wykonawcą, wpływa na umiejętności pracy zespołowej.

quotewavewave

Na każdym kroku czuję, że kurs był krokiem w dobrą stronę. To tylko i aż początek drogi w IT, a na pewno jest to solidna podstawa do jej rozpoczęcia. Warto pamiętać o rozszerzaniu umiejętności i dobrych praktyk programowania. To bardzo pomaga w rozwoju i byciu docenianym za to co się robi.


Patryk Sidoruk
Patryk Sidoruk
Absolwent kursu Java

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.