Back to Top

Jak geolog został programistą - historia Marka

Moja praca polegała na wykonywaniu odwiertów w terenie pod wszelkie inwestycje budowlane oraz opracowaniu dokumentacji związanej z parametrami badanego gruntu. Niestety, praca ta wiązała się z licznymi wyjazdami po całej Polsce i rzadko bywałem w domu. Płaca w stosunku do wykonywanej pracy też nie była zadowalająca.

quotewavewave

Mimo tych wątpliwości przełamałem się i zrobiłem kilka kursów online’owych z języka JavaScript, po których stwierdziłem, że to może być to. Zacząłem rozglądać się za kursami i zdecydowałem się na szkołę Coders Lab.

Początki kursu nie były łatwe

Ogrom informacji czasami sprawiał napad paniki, ale po opanowaniu emocji i przeanalizowaniu materiału zacząłem wyrabiać w sobie coś na wzór systematyczności. Codzienne prace domowe również miały pozytywny wpływ na przyswajanie wiedzy i utrwalanie materiału.

quotewavewave

Wprowadzenie przyjacielskiej i luźnej atmosfery, również korzystnie wpływało na przebieg zajęć. Myślę, że duże problemy sprawiało przestawianie się z jednych bibliotek danego języka programowania na drugie. Czasami wyuczone „tricki” po prostu nie działały i trzeba było uczyć się innych form implementacji.

Kurs udało mi się skończyć i było to dla mnie nie lada satysfakcją

Zaraz po kursie spotkało mnie zderzenie z rzeczywistością podczas szukania pracy. Odbyłem dużo rozmów kwalifikacyjnych, a pierwszą pracę dostałem dopiero po 4 miesiącach.

quotewavewave

Jeżeli ktoś jest na tyle zmotywowany, aby zmienić coś w swoim życiu zawsze to osiągnie. Od teraz praca jest przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem.

Obecnie pracuję w Lidl Polska jako E-Learning developer

W swojej pracy wykorzystuję umiejętności nabyte podczas kursu, czyli przede wszystkim język JavaScript. Zajmuję się modyfikowaniem kursów e-learningowych - wprowadzam zmiany graficzne, dodatkowe interakcje na slajdach, modyfikacje logiki kursów. Ostatnio zainteresowałem się tworzeniem gier i nauką nowego języka programowania, jakim jest GDscript (podobny do Pythona), który wykorzystywany jest przez platformę GODOT.

Ciągły rozwój w branży IT sprawia, że praca jest przyjemniejsza i pełna wyzwań.

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
Twój region?

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z naszej strony. Przed przesłaniem nam Twoich danych osobowych, zapoznaj się z dokładniejszymi informacjami na temat tego, jak będziemy je przetwarzać. Chcielibyśmy móc przetwarzać Twoje dane w celu przekazywania Ci informacji na temat naszych usług. Jeśli nie będziesz już tym zainteresowany/a zawsze możesz się temu sprzeciwić. Spowoduje to, że zaprzestaniemy przetwarzania Twoich danych osobowych w tym celu.

Kliknij by pokazać więcej

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.