Back to Top

Od ambasadora marki do analityka danych

Dotychczas pracowałem jako ambasador marki w obsłudze klienta. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, jednak w pewnym momencie stwierdziłem, że chciałbym trochę zmienić kierunek mojej kariery.

Ważną osobą mającą wpływ na moją decyzję był dr Michał Nadolny z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, promotor mojej pracy inżynierskiej. On na co dzień pracuje jako analityk danych i zasugerował mi, że mógłbym w przyszłości iść właśnie w tym kierunku.

Najpierw samodzielna nauka, a potem kurs

Po sugestii doktora Nadolnego zacząłem szukać materiałów edukacyjnych na własną rękę. Zacząłem uczyć się Excela, SQL-a i ogólnie statystyki. Wiedziałem już, że chcę się przebranżowić, a to są umiejętności związane z analizą danych i potrzebne w pracy tego typu.

quotewavewave

Najwięcej czasu poświęcałem nauce właśnie języka SQL. Dlatego trafiłem na kurs SQL – Analiza Danych. Stwierdziłem, że taki bootcamp będzie dobrym usystematyzowaniem mojej wiedzy i sprawi, że niektóre, niejasne jeszcze dla mnie elementy, staną się dla mnie zrozumiałe.


Jonasz Urban
Jonasz Urban
Absolwent kursu SQL - Analiza Danych

Kurs oceniam pozytywnie

Mocną stroną kursu SQL – Analiza Danych są na pewno prowadzący. Bardzo dobrze wspominam Wojtka Kowasza, od którego mogłem dużo się nauczyć. Widziałem i czułem, że chciał przekazać nam jak najwięcej wiedzy potrzebnej do wykonywania pracy tego typu. Doceniam także, że zawsze można było go złapać poza kursem (nawet już po zakończeniu zajęć) i porozmawiać czy poradzić się.

quotewavewave

Na naszej edycji kursu poziom był dość zróżnicowany. Pojawiły się osoby już trochę bardziej ogarnięte, jak i początkujące. Wszyscy byli jednak bardzo w porządku, a wymiana spostrzeżeń pokazywała różne aspekty omawianych zagadnień.

 


Jonasz Urban
Jonasz Urban
Absolwent kursu SQL - Analiza Danych

Sam kurs oceniam bardzo pozytywnie, choć już po przerobieniu materiału wiem, że być może przydałby się jeszcze jeden dzień, piąty dzień, na usystematyzowanie wszystkich informacji. Zwłaszcza że dla niektórych osób, które nigdy nie miały nic wspólnego z językiem SQL oraz analizą danych to może być naprawdę duża zmiana i skok na głęboką wodę. Niezależnie od wszystkiego praca własna jest tu kluczowa.

Pracę znalazłem w 2 miesiące

Po zakończeniu kursu uaktualniłem swoje CV i zacząłem rozsyłać je do różnych firm, odpowiadać na ogłoszenia o pracę.

quotewavewave

W 2 miesiące po zakończeniu kursu rozpocząłem pracę jako data analyst. Wykorzystuję w niej umiejętności zdobyte zarówno na kursie Coders Lab, jak i te zdobyte we własnym zakresie.


Jonasz Urban
Jonasz Urban
Absolwent kursu SQL - Analiza Danych

Polecam kurs każdemu początkującemu analitykowi danych

Przed kursem warto choć trochę zorientować się w temacie, np. dzięki filmikom na YouTube. To oczywiście sugestia dla tych osób, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z analizą danych. Z własnego doświadczenia oraz z rozmów z innymi osobami w grupie wiem, że to pomoże sprawnie wejść w tryb zajęć.

quotewavewave

Kurs poleciłbym każdej proaktywnej osobie, która chce coś zmienić i będzie potrafiła wykorzystać czas spędzony na tym kursie. Odbycie takiego kursu nie zrobi z nikogo od razu analityka danych. Po zajęciach czeka jeszcze ogrom pracy w innych aspektach niż SQL, a także dalsze ćwiczenie pisania zapytań w SQL-u. Kurs jednak na pewno ułatwi ten proces i po prostu zaoszczędzi czas.


Jonasz Urban
Jonasz Urban
Absolwent kursu SQL - Analiza Danych

Często znajduje w komentarzach pod postami Coders Lab wiele słów krytyki, według których kurs to wyciskanie pieniędzy z ludzi. Absolutnie się z tym nie zgadzam. Kurs jest świetnym sposobem usystematyzowania najważniejszej wiedzy z pomocą wiedzy prowadzących i ułożonych materiałów. A czegoś takiego zwyczajnie brakuje na kursach z YouTube czy Udemy.

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.