Back to Top
 

Dlaczego kurs Wstęp do Analizy Danych?

Kurs Wstęp do Analizy Danych (do kupienia tylko jako element kursu Analityk Danych) jest przeznaczony dla każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z danymi, niezależnie od posiadanych doświadczeń czy wiedzy statystycznej. Kurs od podstaw i małymi krokami wprowadza w świat liczb i pracy z danymi. Jeśli więc myślisz, że analiza danych nie jest dla Ciebie, a już na samym wejściu w świat Data Science są wymagane kosmiczne umiejętności analityczne – to z nami przekonasz się, że tak nie jest.

Dodatkowo, wprowadziliśmy MentorGPT - naszego wyszkolonego asystenta AI, który będzie wspierać Cię podczas nauki, zarówno w kwestiach organizacyjnych, jak i merytorycznych. Dzięki temu, nauka stanie się jeszcze bardziej interaktywna i dostosowana do indywidualnych potrzeb. Co więcej, w ramach kursu Analityk Danych, otrzymasz specjalny rozdział poświęcony wykorzystaniu sztucznej inteligencji przez analityków danych, co pozwoli na głębsze zrozumienie możliwości, jakie oferują nowoczesne technologie w analizie i przetwarzaniu danych.

Mężczyzna z laptopem cieszy się z kursu w Coders Lab

Dlaczego warto?

Firmy potrzebują analityków, którzy odpowiednio przygotują dane, zwizualizują je i wyciągną z nich wnioski. Na tej podstawie przedsiębiorcy tworzą dziś plany biznesowe czy budują strategię działań – w końcu dane napędzają rozwój świata. Zawód analityka danych staje się więc kluczowy w świecie transformacji cyfrowej.

Kobieta przed komputerem sprawdza, dla kogo jest kurs Coders Lab

Dla kogo?

Kurs jest dla każdego, kto chce rozpocząć przygodę zawodową z analizą danych. Umiejętności, których uczymy, są istotne dla osób bez doświadczenia w pracy z danymi oraz dla osób, dla których zrozumienie danych oznacza podjęcie właściwej decyzji biznesowej, np. szefów działów sprzedaży, pracowników marketingu czy finansów.

partner Pracuj.pl

Czego się nauczysz?

W praktyczny sposób – dzięki pracy na bazach w excelu – zdobędziesz umiejętności niezbędne do zrobienia pierwszego kroku w świecie analizy danych. Opanujesz podstawową wiedzę analityczną i poznasz modele statystyczne, dzięki którym nauczysz się stawiania hipotez czy prawidłowego wnioskowania w oparciu o dane.

 

Program kursu Wstęp do Analizy Danych

Zapisz się na darmową lekcję próbną z Analizy Danych.

Odkryj świat analityki danych i stwórz solidne fundamenty swojej kariery jako Analityk Danych. W 4 godziny wprowadzimy Cię w podstawy analizy danych, korzystając z realnych przykładów z serwisu Airbnb. Rozpocznij swoją przygodę z danymi, wykorzystując Excela do analizy i wizualizacji danych!

Zacznij naukę
student rozpoczynający naukę podstaw analizy danych
 

Formy nauki w Coders Lab

Kurs prowadzony jest zdalnie w trybie weekendowym. Dzięki temu łatwo połączysz naukę ze swoimi codziennymi obowiązkami.

 
Kobieta siedzi przed komputerem i ma zajęcia w Wirtualnej Klasie na zdalnym kursie programowania.

Kurs Wstęp do Analizy Danych online weekendowo

Na kursach zdalnych uczysz się w Wirtualnej Klasie. Jest to nauka online, która łączy zajęcia na żywo oraz naukę własną. Wszystko to na autorskiej platformie Coders Lab. Potrzebujesz jedynie komputera i dostępu do internetu. Dowiedz się więcej tutaj.

  • Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele co 2 tygodnie w godz. 9:00-17:00,
  • 65% to zajęcia na żywo z wykładowcą i grupą w Wirtualnej Klasie,
  • 35% to nauka własna o dowolnej porze,
  • nagrywamy dla Was zajęcia.

Sprawdź terminy

 
 
umów rozmowę z doradzą

Potrzebujesz więcej informacji?

Zastanawiasz się nad wejściem do IT, ale masz wiele pytań?
Zamów rozmowę z naszym Doradcą Kariery.

Zamów rozmowę
 

Zobacz, gdzie pracują nasi absolwenci

Po kursie Coders Lab możesz szukać pracy zarówno w małych software house'ach, jak i dużych korporacjach. Nasi absolwenci pracują w najlepszych firmach IT w Polsce i za granicą.

gdzie pracują absolwenci Coders Lab gdzie pracują absolwenci Coders Lab

Poznaj historie absolwentów Coders Lab

 

Skontaktuj się z doradcą

Po wyborze kursu możesz dopełnić formalności z naszym doradcą

Select...

Kup online

Jeśli już zdecydowałeś się na konkretny kurs i chcesz kupić kurs za gotówkę lub na raty, możesz kupić kurs w naszym sklepie

Kup online

Najczęściej zadawane pytania

Czy umiejętności analityczne naprawdę są ważne i potrzebne?

Infuture.institute we współpracy z Collegium da Vinci opracowali raport Przyszłość edukacji. Scenariusze 2046. Można tam znaleźć informację, że analiza danych to jedna z pięciu kompetencji przyszłości. Obok niej wymieniono także:

 • kompetencje cyfrowe i techniczne,
 • umiejętność rozwiązywania złożonych problemów.

Dodatkowo, zgodnie z raportem Coders Lab i Pracuj.pl Branża IT to nie tylko programiści prawie 50% ogłoszeń o pracę w pierwszej połowie 2023 roku dotyczy zawodów nieprogramistycznych. W tym aż 28,21% z nich była skierowana do analityków biznesowych.

Na podstawie tych danych jasno widać kierunek rozwoju świata oraz biznesu. Właśnie dlatego – jeśli zależy Ci na stabilnej i perspektywicznej pracy – analiza danych oraz szeroko rozumiane Data Science powinno zwrócić Twoją uwagę.

Czy potrzebuję specjalnego oprogramowania, by przejść kurs?

Nie. Podczas zajęć na kursie Wstęp do Analizy Danych będziesz pracować na bazach danych w programie Excel. Potrzebujesz więc jedynie sprawnego komputera oraz pakietu Microsoft Office.

Jak wygląda program kursu Wstęp do Analizy Danych?

Szczegółowy program kursu znajdziesz w informatorze kursu. Jednak najważniejsze tematy poruszane na kursie to:

 • omówienie całego procesu Data Science (składają się na niego: zdefiniowanie problemu, zbieranie danych, czyszczenie i przetwarzanie danych, eksploracja danych oraz zdefiniowanie nowych zmiennych, pogłębiona analiza danych, prezentacja wyników analizy),
 • praca z danymi w Excel,
 • wizualna eksploracja danych i elementy statystyki opisowej,
 • elementy statystyki opisowej z uwzględnieniem analiz korelacji i regresji,
 • wprowadzenie do Data Storytellingu.

Czego nauczę się na kursie Wstęp do Analizy Danych?

W trakcie kursu Wstęp do Analizy Danych:

 • w praktyczny sposób – dzięki ćwiczeniom, zadaniom do wykonania oraz pracy na bazach danych w excelu – zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do zrobienia pierwszego kroku w stronę świata analizy danych;
 • zrozumiesz, z jakich elementów składa się łańcuch wartości danych i jak wygląda jego praktyczne zastosowanie w pracy związanej z analizą danych;
 • zobaczysz świat Data Science z lotu ptaka, nauczysz się jego podstawowych założeń i będziesz gotowy do zdobycia kolejnych umiejętności potrzebnych w pracy z dużymi zbiorami danych, takich jak języki Python czy SQL;
 • opanujesz podstawową wiedzę analityczną oraz poznasz modele statystyczne, dzięki którym nauczysz się stawiania hipotez czy prawidłowego wnioskowania w oparciu o dane.

Czy po tym kursie mogę już pracować jako analityk?

Wstęp do analizy danych to pierwszy krok do kształcenia się w kierunku analityka, ale nie jest wystarczający, by podjąć pracę jako analityk. Dlatego jest on dostępny tylko w ramach kompleksowego kursu Analityk Danych, rozwijającego umiejętności Data Science, po którym z powodzeniem możesz rozpocząć pracę jako analityk danych.

Czy są wymagania na kurs Wstęp do Analizy Danych?

Tak.

Jeśli myślisz o tym, żeby zrobić kurs Wstęp do Analizy Danych, to musisz:

 • zdecydować się na uczestnictwo w kursie Analityk Danych – kompleksowej ścieżce rozwoju kompetencji Data Science,
 • umieć obsługiwać program Excel w podstawowym zakresie (tj. umieć stworzyć dokument, edytować go oraz wprowadzić proste dane),
 • mieć podstawową umiejętność odczytywania wykresów i umieszczonych na nich danych (tj. mieć świadomość podstawowych elementów, np. osie, jednostki, legendy),
 • chcieć rozwijać swoje umiejętności matematyczne, logiczne myślenie oraz umiejętność wyciągania wniosków w oparciu o dane.