Back to Top
Kolejna zagraniczna franczyza Coders Lab – CzechyLudzie podają sobie dłonie na znak zgody i otwarcia franczyzy Coders Lab w Czechach.
Autor: Redakcja

Kolejna zagraniczna franczyza Coders Lab – Czechy

Pierwszy kwartał 2021 roku mija w Coders Lab pod znakiem intensywnej ekspansji poza Polskę. Do grona zagranicznych franczyzobiorców dołączył Partner z Republiki Czeskiej.

NOWY FRANCZYZOBIORCA CODERS LAB

Ostrava to jedno z najszybciej rozwijających się miast i ośrodków ekonomicznych w Czechach. Licząca 0,5 mln mieszkańców aglomeracja odpowiada za ponad 10% czeskiego PKB i ze względu na swoje położenie oraz wykwalifikowaną siłę roboczą przyciąga kolejne inwestycje zagraniczne, m.in. z sektora IT i motoryzacji. To właśnie tu siedzibę ma spółka MBA Faculty Pioneers, która została wyłącznym franczyzobiorcą Coders Lab w Czechach.

WSPÓŁPRACA ODPOWIADAJĄCA NA POTRZEBY RYNKU

- W Czechach, podobnie jak w wielu innych krajach istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów IT – mówi Josef Hroch, prezes MBA Faculty Pioneers. - Gospodarka rozwija się tak szybko, że nowe technologie i ich zastosowania pojawiają się prawie co miesiąc, tworząc ogromne zapotrzebowanie na profesjonalistów we wszystkich dziedzinach. Wierzymy, że fachowi i kreatywni eksperci od programowania są najważniejszymi elementami do utrzymania wzrostu gospodarczego. A my chcemy brać w nim udział.

Dla MBA Faculty Pioneers współpraca z Coders Lab będzie krokiem w kierunku poszerzenia swojego portfolio edukacyjnego. Firma prowadzi bowiem szkolenia MBA w takich dziedzinach, jak m.in. zarządzanie, prawo, finanse i marketing.

- Po dogłębnym zbadaniu rynku i możliwości w zakresie edukacji informatycznej, zdecydowaliśmy się na współpracę właśnie ze spółką Coders Lab. Model franczyzy Coders Lab odnosi sukces koncepcyjny, ponieważ jest strategiczny i przemyślany. Już na początku naszej współpracy odczuwamy, że nie jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Wsparcie ze strony franczyzodawcy i praca zespołowa robią na nas dobre wrażenie i w pełni spełniają nasze oczekiwania. Uzyskanie wyłącznej licencji franczyzowej Coders Lab na rynku czeskim jest dla nas jak rozpoczęcie gry na najwyższym poziomie od samego początku – dodaje Josef Hroch.

Jak twierdzi nowy Partner Coders Lab, tradycyjne szkoły nie są w stanie zaspokoić zapotrzebowania rynku.

- Ponieważ tradycyjny system edukacji nie radzi sobie i nawet nie stara się wypełnić luki na rynku pracy, powstaje miejsce na ośrodki szkoleniowe oferujące alternatywne, dynamiczne i skuteczne formy edukacji – mówi Josef Hroch.

Pełny optymizmu co do współpracy na rynku czeskim jest też prezes Coders Lab, Marcin Tchórzewski.

- Cieszę się, że możemy powitać naszych Partnerów z Czech w gronie franczyzobiorców Coders Lab. Gospodarka naszych sąsiadów odznacza się dużą innowacyjnością i stabilnością, co w oczywisty sposób przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów IT. Jestem pewien, że wspólnie z naszym Partnerem będziemy w stanie na nie odpowiedzieć, szkoląc liczne kadry osób gotowych do podjęcia wyzwań w sektorze nowych technologii – mówi Marcin Tchórzewski.

ZAGRANICZNA EKSPANSJA SZKOŁY IT

Międzynarodowa ekspansja Coders Lab opiera się na franczyzie. W ramach tego modelu współpracy franczyzobiorca odpowiada za działania marketingowe, sprzedaż, organizację kursów oraz ich prowadzenie. Coders Lab natomiast zachowuje pełną kontrolę nad produktem i merytoryczną stroną kursów. Szkoła IT ma też swój know-how operacyjny, dzięki któremu franczyzobiorcy łatwiej jest wejść i rozwijać się na rynku bootcampów programistycznych.

Wśród rynków priorytetowych dla Coders Lab znajdują się kraje Europy Środkowej i Zachodniej, ale również Azji i Afryki. Liczymy, że rok 2021 również zaowocuje trwałą, wieloletnią współpracą i będziemy mogli kształtować umiejętności IT coraz większego grona przyszłych specjalistów.