Back to Top

DLACZEGO WARTO ROZWIJAĆ SIĘ W ANALIZIE DANYCH?

Erik Brynjolfsson i Andrew McAfee w książce „Ścigając się z maszyną” przekonują, że znajdujemy się w początkowej fazie Wielkiej Przebudowy. Technologia pędzi do przodu, ale wiele naszych umiejętności i metod organizacji pozostaje w tyle. Analiza danych i rozbudowywanie swoich kompetencji w tym obszarze może zapobiec temu marazmowi. Zdecyduj się więc na naukę i zdobądź nowe umiejętności cyfrowe, analityczne i związane z rozwiązywaniem złożonych problemów. To korzyść zarówno dla Ciebie, jak i Twojego pracodawcy, który może dołożyć się do tej inwestycji w rozwój swojego pracownika!

Poznaj Data Science od podstaw

Data Lab, ścieżka rozwoju kompetencji analitycznych, prowadzi Cię krok po kroku przez najważniejsze elementy procesu Data Science – od zdefiniowania problemu do prezentacji wyników analizy.

Zdefiniowanie problemu

Nauczysz się zadawać trafne pytania i przekładać je na konkretne, dobrze zdefiniowane problemy. Przydadzą się do tego wiedza związana z analizą, podstawy matematyki oraz statystyki.

Zbieranie danych

Dzięki podstawom programowania zbieranie informacji z różnych stron czy systemów nie sprawi Ci żadnego problemu. Sprawnie wyodrębnisz dane do użytecznego formatu: .cvs, .json czy .xml i przygotujesz się do pracy z nimi.

Czyszczenie i przetwarzanie danych

Znajomość podstaw programowania umożliwi Ci czyszczenie danych z wartości brakujących, uszkodzonych lub podatnych na błędy oraz ich przetwarzanie. To kluczowe umiejętności każdego analityka danych, który pracuje na dużych zbiorach danych.

Eksploracja danych oraz zdefiniowanie nowych zmiennych

Podstawy statystyki w połączeniu z językami programowania pomogą zidentyfikować wzorce, wyodrębnić cechy i badać uzyskane wcześniej dane. To uczyni Twoją pracę bardziej efektywną i przede wszystkim skuteczną.

Pogłębiona analiza danych*

Na tym etapie przydaje się zrozumienie zasad machine learningu. Są one wykorzystywane m.in. do tworzenia modeli predykcyjnych i dogłębnej analizy danych dostępnych np. w bazach. To wyższy stopień wtajemniczenia, kolejny krok po Data Lab.

Prezentacje wyników analizy

Pokażemy Ci, jak przy pomocy najpopularniejszych na rynku narzędzi dobrze wizualizować wyniki analizy i stosować storytelling danych. Dzięki temu przeprowadzone przez Ciebie analizy będą łatwiejsze do zrozumienia i staną się bazą do podejmowania lepszych decyzji.

* Ten element procesu wykracza poza umiejętności niezbędne na stanowisku juniorskim, dlatego program kursów Data Lab go nie obejmuje.

Kursy, które wchodzą w skład Data Lab

Jak przekonać szefa, żeby dofinansował twój kurs z analizy danych?

Umów spotkanie z szefem

W ten sposób obie strony będą miały czas nie tylko na rozmowę, ale i na przygotowanie się do niej.

..........

Zbierz odpowiednie argumenty

Zastanów się, jak nowo zdobyta wiedza przysłuży się firmie i jak kurs wpłynie na Twoją codzienną pracę.

..........

Wydrukuj listę umiejętności

Miej ją pod ręką! W ten sposób od razu pokażesz szefowi, czego się nauczysz i jak to się przełoży na rozwój firmy.

..........

Przekonaj szefa do swojego pomysłu

Zachowuj spokój i opieraj się na merytorycznych argumentach. A następnie daj szefowi czas na decyzję.

Co zyskujesz dzięki kursom Data Lab?

ROZWÓJ UMIEJĘTNOŚCI

Inwestycja w rozwój kompetencji analitycznych to konieczność. W końcu dziennie produkujemy ok. 2,5 tryliona bajtów danych. Zebranie ich, przetworzenie i przeanalizowanie przełoży się na lepsze zrozumienie klientów, budowanie skuteczniejszej strategii działania oraz wzrost zysków.

POPRAWA WYNIKÓW

Warto budować nowe umiejętności, które skrócą czas pracy, zoptymalizują proces tworzenia raportów, pomogą przeprowadzać głębszą i dokładniejszą analizę skomplikowanych danych. To korzyść, którą odczuje nie tylko zespół, ale i cała firma. Na podstawie dobrej analizy podejmuje się lepsze decyzje biznesowe.

WZROST MOTYWACJI

Każdy dobry szef wie, że zmotywowany pracownik to skuteczny pracownik. A według polskich badań możliwość podnoszenia kwalifikacji to 1 z 10 głównych motywatorów w miejscu pracy. Podnie jak poczucie docenienia przez szefa, a sfinansowanie kursu może być odpowiedzią na obie te potrzeby.

Zainwestuj w rozwój firmy

I przy okazji zaoszczędź pieniądze. Kurs Data Lab – czyli kompleksowa ścieżka rozwoju kompetencji analitycznych – przyda się managerom, działom finansowym czy sprzedażowym. Zbierz grupę pracowników, którym przyda się kurs Data Lab i odezwij się do naszych Doradców Klienta. Przygotujemy dla Twojej firmy indywidualną ofertę cenową.

Szukasz szkoleń dla swoich pracowników?

Chcesz dać swoim najlepszym pracownikom szansę na rozwój i zdobycie nowych kompetencji? Skontaktuj się z nami! Wspólnie przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę, na której skorzysta cała firma. Zbierz grupę pracowników, którym przyda się kurs Data Lab i odezwij się do naszych Doradców Klienta.

Wykorzystaj budżet szkoleniowy na kurs Data Lab!

Skontaktuj się z naszymi Doradcami Klienta

Wypełnij formularz i dowiedz się:

  • jak sfinansować kurs Data Lab,
  • jaką ofertę dla firm możemy przygotować,
  • co firma może zyskać dzięki nauce analizy danych.

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z naszej strony. Przed przesłaniem nam Twoich danych osobowych, zapoznaj się z dokładniejszymi informacjami na temat tego, jak będziemy je przetwarzać. Chcielibyśmy móc przetwarzać Twoje dane w celu przekazywania Ci informacji na temat naszych usług. Jeśli nie będziesz już tym zainteresowany/a zawsze możesz się temu sprzeciwić. Spowoduje to, że zaprzestaniemy przetwarzania Twoich danych osobowych w tym celu.

Kliknij by pokazać więcej