

Dlaczego Data Lab – Analityk Danych?
Data Lab to odpowiedź na kierunek rozwoju świata, w którym żyjemy. Zapotrzebowanie na analityków danych i specjalistów z umiejętnościami analitycznymi stale rośnie. Wciąż jednak ich brakuje, co otwiera szansę juniorom. W Coders Lab w zaledwie 7 miesięcy zdobędziesz kompetencje, które już dziś są określane jako jedne z najważniejszych w przyszłości. Razem z nami zdobędziesz zawód przyszłości Data Analyst.

Dlaczego warto?
Miesięcznie na portalu Pracuj.pl pojawia się ok. 2000 nowych ogłoszeń dla Data Analyst. Z Data Lab zdobędziesz niezbędne kompetencje bez konieczności posiadania zaawansowanych umiejętności technicznych. Dzięki naszym kursom rozwiniesz się w wielu kierunkach w świecie Data Science i zdobędziesz stabilną pracę.

Dla kogo?
Data Lab jest dla każdego, kto chce zostać analitykiem danych albo po prostu podnieść swoje umiejętności analityczne. To kurs rozwijający kompetencje, który przemyśleliśmy tak, by stopniowo rozbudowywać Twoją wiedzę. Data Lab umożliwia Ci spojrzenie na analizę z lotu ptaka, by następnie pokazać Ci krok po kroku, jak wygląda praca w Data Science.

Czego się nauczysz?
Data Lab to kompleksowy kurs rozwijający kompetencje Data Science. Umożliwia on nauczenie się m.in. podstaw statystyki, analizy danych, programowania oraz wizualizacji danych. A wszystko to w oparciu o autorski program i pod okiem doświadczonych ekspertów.
Zrób przykładowe zadania z analizy danych
Jeśli zastanawiasz się, czy analiza danych jest dla Ciebie, zrób zadania testowe. Dzięki nim zobaczysz, jak wygląda przykładowa praca analityka.
Zapisz się
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Poznaj Data Science od podstaw
Data Lab, kurs rozwijający kompetencje analityczne, prowadzi Cię krok po kroku przez najważniejsze elementy procesu Data Science – od zdefiniowania problemu do prezentacji wyników analizy.

Zdefiniowanie problemu
Nauczysz się zadawać trafne pytania i przekładać je na konkretne, dobrze zdefiniowane problemy. Przydadzą się do tego wiedza związana z analizą, podstawy matematyki oraz statystyki.

Zbieranie danych
Dzięki podstawom programowania zbieranie informacji z różnych stron czy systemów nie sprawi Ci żadnego problemu. Sprawnie wyodrębnisz dane do użytecznego formatu: .cvs, .json czy .xml i przygotujesz się do pracy z nimi.

Czyszczenie i przetwarzanie danych
Znajomość podstaw programowania umożliwi Ci czyszczenie danych z wartości brakujących, uszkodzonych lub podatnych na błędy oraz ich przetwarzanie. To kluczowe umiejętności każdego analityka danych, który pracuje na dużych zbiorach danych.

Eksploracja danych oraz zdefiniowanie nowych zmiennych
Podstawy statystyki w połączeniu z językami programowania pomogą zidentyfikować wzorce, wyodrębnić cechy i badać uzyskane wcześniej dane. To uczyni Twoją pracę bardziej efektywną i przede wszystkim skuteczną.

Pogłębiona analiza danych*
Na tym etapie przydaje się zrozumienie zasad machine learningu. Są one wykorzystywane m.in. do tworzenia modeli predykcyjnych i dogłębnej analizy danych dostępnych np. w bazach. To wyższy stopień wtajemniczenia, kolejny krok po Data Lab.

Prezentacje wyników analizy
Pokażemy Ci, jak przy pomocy najpopularniejszych na rynku narzędzi dobrze wizualizować wyniki analizy i stosować storytelling danych. Dzięki temu przeprowadzone przez Ciebie analizy będą łatwiejsze do zrozumienia i staną się bazą do podejmowania lepszych decyzji.
* Ten element procesu wykracza poza umiejętności niezbędne na stanowisku juniorskim, dlatego program kursów Data Lab go nie obejmuje.
Data Lab – Twoje kroki rozwoju kompetencji analitycznych
WSTĘP DO ANALIZY DANYCH
W praktyczny sposób i bez wcześniejszego przygotowania czy doświadczenia zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do zrobienia pierwszego kroku w stronę świata analizy danych. Nauczysz się podstaw statystyki, wykorzystywać łańcuch Data Science oraz podstawowej analizy danych.
PROGRAMOWANIE W JĘZKU PYTHON
Dowiesz się, jak automatyzować tworzenie raportów za pomocą Pythona, pozyskiwać dane z zewnętrznych serwisów i stron WWW oraz pozyskiwać dane z systemów bazodanowych (ERP, księgowych itd.).
Co zyskasz, kupując Kurs Data Lab – Analityk Danych?
Kursem rozwijającym kompetencje Data Science dajemy Ci przepis na wejście do świata analizy danych bez wcześniejszego doświadczenia.

Zawód przyszłości
Analiza danych jest wymieniana jako jedna z głównych kompetencji przyszłości. kursem Data Lab wchodzisz więc na wyższy poziom kariery zawodowej. Dodatkowo w cenie dostajesz więc zarówno wiedzę techniczną, jak i wsparcie HR-owe.

Projekt Data Lab
Projekt to świetny sposób na integrację wiedzy ze wszystkich kursów oraz potwierdzenie zdobytych umiejętności. To także kolejny, piąty już, projekt, który po kursie umieścisz w swoim portfolio.

Certyfikat Coders Lab
Obrona projektu jest kluczem do otrzymania certyfikatu Coders Lab. To gwarancja wiedzy zdobytej na naszym kursie z dziedziny analizy danych. Wykorzystasz go jako wizytówkę w przyszłych rekrutacjach.
Formy nauki w Coders Lab
Kurs prowadzony jest zdalnie w trybie weekendowym. Dzięki temu łatwo połączysz naukę ze swoimi codziennymi obowiązkami.

Data Lab – Analityk Danych online weekendowo
Na kursach zdalnych uczysz się w Wirtualnej Klasie. Jest to nauka online, która łączy zajęcia na żywo oraz naukę własną. Wszystko to na autorskiej platformie Coders Lab. Potrzebujesz jedynie komputera i dostępu do internetu. Dowiedz się więcej tutaj.
- Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele co 2 tygodnie w godz. 9:00-17:00,
- 60% to zajęcia na żywo z wykładowcą i grupą w Wirtualnej Klasie,
- 40% to nauka własna o dowolnej porze.
Nadchodzące terminy


Potrzebujesz więcej informacji?
Pobierz informator, w którym dowiesz się jak wybrać kurs dla siebie oraz jak będzie wyglądała Twoja nauka na kursie.
Pobierz informatorZobacz, gdzie pracują nasi absolwenci
Po kursie Coders Lab możesz szukać pracy w wielu branżach. Coraz więcej firm będzie potrzebować analityków danych, by prowadzić swój biznes z sukcesem. Nasi absolwenci pracują w najlepszych firmach IT w Polsce i za granicą.


Jak sfinansować kurs IT?
Wiemy, że kurs to spory wydatek. Dlatego możesz za niego zapłacić na trzy różne sposoby.

Ze środków własnych
Kurs możesz opłacić jednorazowo za pomocą przelewu tradycyjnego lub za pomocą PayU w naszym sklepie internetowym. Jest to najszybsza forma płatności, bez zbędnych formalności.

Na raty
Płatność możesz podzielić na miesięczne raty. Ich wysokość i liczba zależy od oferty, na którą się zdecydujesz.
- Raty 0%
- Raty niskooprocentowane

Z dofinansowaniem
Możesz starać się o dofinansowanie na nasze kursy ze środków publicznych. Najbardziej popularne programy to:
- Baza Usług Rozwojowych (PARP)
- Dofinansowanie z Urzędu Pracy
Zarezerwuj miejsce na najbliższą edycję kursu Data Lab – Analityk Danych!
Chcesz zostać analitykiem danych w 7 miesięcy? Skonsultuj się z naszym Doradcą Kariery i weź udział w Data Lab – kompleksowym kursie rozwijającym kompetencje analityczne.
Podczas rozmowy z doradcą dowiesz się:
- jak wygląda kurs Data Lab w praktyce,
- czego potrzebujesz, by wziąć udział w naszym kursie,
- jakie możliwości daje Ci kurs Data Lab – Analityk Danych.
Najczęściej zadawane pytania
Czy są jakieś wymagania, żeby rozpocząć Data Lab?
Tak, ale nie są one duże. Całość ułożyliśmy w ten sposób, żeby z kursu Data Lab mogła skorzystać osoba bez żadnego zaplecza analitycznego i doświadczenia w tej dziedzinie.
Jedyne, czego potrzebujesz, żeby zapisać się na Data Lab, to:
- umiejętność obsługi programu Excel w podstawowym zakresie (tj. tworzenie dokumentu, edytowanie go oraz wprowadzanie proste dane),
- podstawowe umiejętności odczytywania wykresów i umieszczonych na nich danych (tj. mieć świadomość podstawowych elementów, np. osie, jednostki, legendy),
- chęć rozwoju swoich umiejętności analityczne, matematyczne, logicznego myślenia oraz umiejętność wyciągania wniosków w oparciu o dane.
Czy otrzymam potwierdzenie ukończenia Data Lab?
Tak.
Data Lab – czyli kompleksowy kurs rozwijający kompetencje Data Science – rozbudowuje Twoje umiejętności analityczne. Dzięki Data Lab z każdym kolejnym modułem stajesz się junior data analyst.
Chcemy jednak, żeby każdy nasz kursant na koniec wyszedł nie tylko z wiedzą i praktycznymi umiejętnościami, lecz także z gotowym portfolio. Właśnie dlatego każdy moduł kursu Data Lab kończy się projektem. A po całym kursie Data Lab – Analityk Danych przygotujesz całościowy projekt końcowy, który obronisz przed swoim mentorem.
Po pozytywnym przejściu kursu i obronie projektu końcowego otrzymasz od nas certyfikat ukończenia kursu Data Lab. Dla przyszłego pracodawcy będzie to jasne potwierdzenie Twoich umiejętności!
Czym różnią się między sobą data analyst oraz data scientist?
Data analyst – czyli zawód, o który będzie w Twoim zasięgu po ukończeniu kursu Data Lab – w największym skrócie porządkuje, czyści i analizuje dane, by znaleźć między nimi zależności oraz wyciągnąć wnioski.
Data analyst w firmie może zajmować się wieloma rzeczami, ale wszystkie mają jeden cel. Mają pomóc podejmować trafne i przemyślane decyzje oparte na danych. Dlatego analityk danych w firmie może np.:
- zajmować się analizowaniem zachowań klientów (m.in. w sklepie internetowym),
- analizą i zrozumieniem trendów, żeby móc przygotować skuteczniejsze strategie sprzedażowe,
- śledzić wyniki podjętych decyzji biznesowych, poddawać je analizie i wyciągać wnioski na przyszłość,
- diagnozować szansy i zagrożenia konkretnych działań.
Data Scientist umie dokładnie to, co data analyst, ale w większym stopniu zajmuje się patrzeniem w przyszłość i odnajduje zależności między danymi a branżą, w której pracuje. Na stanowisku Data Scientist dużo większe znaczenie ma także wiedza matematyczna i statystyczna. Właśnie tutaj najbardziej widoczna staje się różnica między Data Analyst a Data Scientist.
Czego nauczę się na poszczególnych modułach wchodzących w skład Data Lab?
Dział Edukacji Coders Lab opracował kompleksowy kurs rozwijający kompetencje Data Science.
Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim dobrze przemyślany program kursu, który krok po kroku pomoże Ci stać się junior data analyst. Całość opiera się o najważniejsze punkty procesu analizy danych, czyli zdefiniowanie problemu, zbieranie danych, czyszczenie i przetwarzanie danych, eksplorację danych oraz zdefiniowanie nowych zmiennych, pogłębioną analizę danych oraz prezentację wyników analizy.
W trakcie zajęć zdobędziesz wiedzę i umiejętności związane m.in. z:
- podstawami statystyki,
- podstawami analizy,
- programowaniem,
- wizualizacją i storytellingiem danych.
Podczas kursu pracujesz na najważniejszych bibliotekach, narzędziach, programach niezbędnych w analizie danych. Ich znajomość jest wymagana w zdecydowanej większości ogłoszeń o pracę dla osób na stanowisku data analyst.
Data Lab – Analityk Danych uczy:
- wykorzystywać w praktyce łańcuch analizy danych,
- analizy danych poprzez pracę z rozbudowanymi bazami danych w Excelu,
- automatyzować tworzenie raportów za pomocą Pythona,
- pozyskiwać dane z wewnętrznych i zewnętrznych serwisów czy stron WWW,
- pozyskiwać dane z systemów bazodanowych (ERP, księgowych itd.),
- tworzyć skuteczne i rozbudowane zapytania w języku SQL,
- dodatkowych metod formatowania wyjściowego zbioru danych,
- storytellingu danych i tworzenia historii opartych na danych,
- zasad działania z relacyjnymi bazami danych,
- obsługi bibliotek i narzędzi do wizualizacji danych,
- opracowywać kompletne dashboardy do analizy.
Jeśli chcesz wiedzieć na ten temat więcej, to tutaj znajdziesz przykładowy harmonogram całego kursu Data Lab – Analityk Danych.
W jaki sposób Python pomaga w analizie danych?
Język programowania Python wyróżnia się prostą składnią. Od lat szybko też się rozwija i dlatego jest bardzo lubiany zarówno przez programistów, jak i pracowników analizy danych. Najważniejszą cechą jest jednak uniwersalność, dzięki której zautomatyzujesz swoją codzienną pracę.
Ma to szczególne znaczenie w pracy z danymi, ponieważ skraca pracę nad nimi i przyspiesza tworzenie analiz oraz raportów.
- zautomatyzować tworzenia raportów,
- pozyskiwać dane z zewnętrznych serwisów i stron,
- pozyskiwać dane z systemów bazodanowych,
- zautomatyzować czynności związane z analizą danych
Jak dzięki SQL-owi mogę szukać informacji w dużych zbiorach danych?
SQL to trzeci moduł kompleksowego kursu Data Lab – Analityk Danych. Dzięki znajomości tego języka zapytań, potrafisz budować odpowiednie zapytania i znajdować informacje w różnych bazach danych. W ten sposób dbasz o wiarygodność i kompletność swoich analiz.
Język zapytań SQL wykorzystasz praktycznie w każdej relacyjnej bazie danych. W codziennej pracy:
- zaczniesz wykorzystywać transakcje, by bezpiecznie obchodzić się z danymi w bazie,
- zoptymalizujesz tempo pracy bazy dzięki zastosowaniu indexów,
- rozszerzysz i utrwalisz wiadomości dotyczące modelowania bazy.
Posługiwanie się językiem SQL to także sposób na proste tworzenie agregatów dla wielu zbiorów i wyodrębnianie z nich potrzebnych elementów.
Na czym polega praca jako Data Scientist?
Przede wszystkim pamiętaj, że kompleksowy kurs Data Lab – Analityk Danych przygotowuje Cię do roli analityka danych. Data Scientist to kolejny, nieco wyższy poziom wtajemniczenia.
By objąć stanowisko tego typu musisz mieć bardzo dobrze opanowane:
- elementy statystyki,
- uczenie maszynowe,
- analitykę do rozwiązywania kluczowych problemów biznesowych.
Te umiejętności pomagają w wykonywaniu codziennych obowiązków Data Scientist, tj. w przewidywaniu problemów i wyznaczaniu nowych pytań biznesowych, projektowaniu algorytmów i modeli, które automatyzują analizę danych czy analizie Big Data z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod.
Jak kurs Data Lab przygotuje mnie do wejścia w świat Big Data i Data Science?
Oczywiście!
Dzięki pogłębionej analizie potrzeb pracodawców kurs Data Lab – Analityk Danych rozwija kompetencje Data Science. W trakcie zajęć nauczysz się podstaw statystyki, analizy danych, programowania oraz wizualizacji danych. Wszystkie moduły kolejno rozbudowują Twoją wiedzę oraz umiejętności. Co ważne – uczysz się tego pod okiem praktyków i specjalistów, którzy na co dzień pracują z dużymi zbiorami danych, a świat Big Data nie ma przed nimi tajemnic.
Zgodnie z programem kursu Data Lab – Analityk Danych nauczysz się przechodzić przez cały proces analizy Data Science. Składa się on z poniższych etapów:
- zdefiniowanie problemów,
- zbieranie danych,
- czyszczenie i przetwarzanie danych,
- eksploracja danych oraz zdefiniowanie nowych zmiennych,
- prezentacje wyników analizy.