Back to Top
absolwent kurs java
Autor: Redakcja

Wywiad z absolwentem kursu Java w Coders Lab

Jak wygląda praca programisty w międzynarodowej firmie?

Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w rozmowie z Michałem, który ukończył pierwszą edycję kursu Javy z firmą Amelco.

Co robiłeś przed kursem?

Pracowałem jako wsparcie techniczne w dużej hiszpańskiej firmie, która produkowała dźwigi, schody ruchome i platformy. Zajmowałem się nadzorem montażu oraz brałem udział w procesie rozwiązywania problemów.

Dlaczego zdecydowałeś się na zawód programisty?

Na studiach miałem styczność z programowaniem, a w poprzedniej pracy nie mogłem tego rozwijać ani wykorzystać. Ten konkretny kurs wybrałem dlatego, że był współfinansowany przez Amelco oraz ze względu na możliwość zatrudnienia po osiągnięciu dobrych wyników. Założyłem, że jestem w stanie te wyniki osiągnąć i po szkoleniu w Londynie będę miał dobry start w IT.

Jak wspominasz udział w kursie?

Największą zaletą kursu programowania była możliwość pracy w międzynarodowej firmie oraz wsparcie mentora i wykładowców w trakcie nauki. Nieustannie zachęcali nas do zadawania pytań i motywowali.

Najcięższy był dla mnie brak czasu - pisałem kod po 14 godzin również w weekendy.

Kończąc kurs stworzyłem aplikację opartą na frameworku Spring i Hybernate, która pozwalała na obstawianie zakładów sportowych.

Jak wyglądało szkolenie w Londynie?

Po kursie, gdy już dostałem ofertę pracy, polecieliśmy do Londynu. Zostaliśmy wdrożeni, dostaliśmy dostęp do platformy rozwijanej przez Amelco, kodu i dokumentacji. Przechodziliśmy przez kolejne szkolenia i działy w firmie. W połowie szkolenia zostaliśmy przypisani do konkretnych teamów i pracowaliśmy dla różnych klientów.

Jak wygląda Twoja praca w Amelco?

Mój dzień w Amelco wygląda tak, że codziennie mam dwa stand-upy: jeden ze swoim zespołem, drugi z klientem. Przechodzimy cały cykl tego, co zrobiliśmy, co mamy do zrobienia, czy coś nas blokuje. Później następuje praca developera, czyli szukanie błędów w kodzie, naprawianie, dodawanie funkcjonalności. Angielski wykorzystuje w pracy codziennie, ponieważ wszyscy w firmie komunikujemy się za pomocą tego języka. Trzeba mówić i po prostu trzeba się nie bać.

Jaką radę dasz osobom, które są zainteresowane kolejną edycją?

Jeśli rozważasz udział w kursie to polecam zastanowić się, czy jesteś gotowy, aby poświęcić dużo czasu i siły na naukę oraz programowanie na zajęciach jak i w domu.

Jestem zadowolony ze swojej decyzji - z perspektywy czasu była to najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć. Dzięki niej pracuję w międzynarodowej firmie i rozwijam się dalej jako programista.