Back to Top
 

Odkoduj swoją moc

W Coders Lab pomagamy naszym absolwentom wydobyć tkwiący w nich potencjał i przekuć go w nowe umiejętności. Mamy w tym doświadczenie, a historie naszych absolwentów są na to najlepszym dowodem.

 

Kim są absolwenci Coders Lab?

To ludzie w różnym wieku i z przeróżnym doświadczeniem zawodowym i życiowym, humaniści i umysły ścisłe, osoby z dużych miast i niewielkich miejscowości, studenci i pracujący. To, co ich łączy to ambicja i chęć do działania. Dzięki nim zdecydowali się na nasz kurs i zmienili swoje życie zawodowe.

Para absolwentów dostała pracę po kursie programowania
 
 
 

Absolwenci kursów dziennych

Szybka zmiana zawodu? Nie brakuje nam takich historii. Część naszych absolwentów zdecydowała się wziąć urlop czy nawet zwolnić się ze swojej obecnej pracy, by postawić wszystko na jedną kartę – intensywną naukę na naszym kursie. Następnym krokiem było równie intensywne szukanie nowej pracy. Zobacz, jak im się to udało.

 

Bartosz Biskupski

PROGRAMISTA BACK-END, WCZEŚNIEJ LOGISTYK

Od początku kursu miałem silną motywację. Zdarzały się momenty, w których czułem presję i natłok materiału. Codziennie po zajęciach spędzałem na nauce jeszcze te 3-4 dodatkowe godziny. W środy i niedziele robiłem sobie przerwę od kodowania. Jako projekt końcowy napisałem aplikację, która na podstawie zdjęcia paragonu przetwarzała tekst i tworzyła zestawienia wydatków. Starałem się wykorzystać technologie, które będą mi potrzebne w pracy. Kończąc kurs, czułem satysfakcję, ale byłem też świadomy, jak wiele jeszcze jest przede mną. Twórcy kursu dostarczyli świetnie opracowany materiał, a wykładowcy to świetni specjaliści z talentem do przekazywania wiedzy i indywidualnym podejściem do ucznia. Pracę znalazłem 2 tygodnie po zakończeniu kursu.

Wiktoria Gugała

TESTER MANUALNY, WCZEŚNIEJ GEOLOG

Studiowałam Górnictwo i Geologię na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Już w trakcie studiów zaczęłam pracę w zawodzie, początkowo dorywczą, a z czasem na cały etat. Od jakiegoś czasu czułam jakbym stanęła w miejscu. Miałam wrażenie, że nie do końca mam możliwości dalszego rozwoju w swoim zawodzie. Nie czułam również, że jest to coś co chciałabym robić przez całe swoje życie. Wtedy właśnie mój kolega z pracy powiedział mi, że powinnam zainteresować się testowaniem. Przeczytałam wiele artykułów, rozeznałam się w sytuacji na rynku pracy i uznałam, że jest to coś w czym idealnie się odnajdę.

Hubert Borowczyk

PROGRAMISTA FRONT-END, WCZEŚNIEJ RATOWNIK MEDYCZNY

Sam kurs doceniam ze względu na kilka elementów. Przede wszystkim co dwa tygodnie miałem weekend tylko dla siebie i mogłem rozwijać swoją pasję, co przy małych dzieciach w domu nie było to takie proste. Po drugie super, że kurs nastawiony jest na praktykę. Jest prezentacja, a następnie większość czasu to zadania i różnego rodzaju ćwiczenia. W programie kursu nie ma niepotrzebnych rzeczy tzw. zapychaczy. Kurs prowadzony jest przez praktyków, ludzi którzy w tym „siedzą” (w szkołach na informatyce nie zawsze tak jest). Czasami fajnie było to widać kiedy męczyłem się nad jakimś problemem, prosiłem o pomoc wykładowcę i otrzymywałem odpowiedź, która w sumie była logiczna i prosta, ale ja nie potrafiłem jeszcze myśleć w ten sposób i nie potrafiłem dostrzec rozwiązania.

Wojtek Burczyk

PROGRAMISTA FRONT-END, WCZEŚNIEJ FIZJOTERAPEUTA

Każdy ma swoją definicję sukcesu. Moim celem była zmiana zawodu i udało mi się. To mój własny sukces.

Rzucenie pracy jest zawsze trudną decyzją. Jest to tym większe wyzwanie, gdy mierzyszy się ze zdobyciem kompletnie nowych umiejętności i zmianą zawodu. Przed kursem pracowałem wiele lat jako fizjoterapeuta, ale zdecydowałem się na kompletną zmianę.

 
 

Absolwenci kursów weekendowych

Drugą równie liczną grupę stanowią absolwenci, którzy zdecydowali się połączyć naukę na kursie ze swoim codziennym życiem – studiami, pracą, rodziną, znajomymi. Zobacz, jak u nich przebiegła ta zmiana:

 

Chcesz wiedzieć, kto może pracować w IT?

Każdy! Wiemy jednak, że to zbyt ogólna informacja. Dlatego skontaktuj się z nami i poznaj różne historie przebranżowienia.

Podczas rozmowy z doradcą dowiesz się:

  • jakie kursy możesz wybrać,
  • czego uczymy na zajęciach,
  • jakie wsparcie zawodowe oferujemy,
  • jak radzą sobie nasi dotychczasowi absolwenci.
planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Najczęściej zadawane pytania

Kto może wziąć udział w kursie IT?

W naszych kursach programistycznych, testerskich i analitycznych może wziąć udział praktycznie każdy. To, co istotne to Twoje nastawienie, motywacja i chęć do nauki. Czytając historie naszych absolwentów zobaczysz, że inne czynniki nie mają znaczenia. Nasi absolwenci to ludzie po maturze, studenci, osoby pracujące, a nawet seniorzy. To umysły “ścisłe” z wykształceniem technicznym oraz humaniści po takich kierunkach jak prawo, politologia, filologia czy socjologia. Wejść do IT może każdy jeśli tylko jest gotowy na ciężką pracę.

Do wyboru mamy kursy od podstaw dla osób, które nigdy nie miały żadnej styczności z programowaniem: JavaScript Developer, Python Developer, Java Developer, Tester Manualny, Python - analiza danych.

W ofercie znajdują się również kursy specjalistyczne, czyli dla osób, które są już programistami i chcą zdobyć nowe kompetencje: JavaScript, React, Redux dla programistów, Node.js dla programistów, oraz Tester Automatyzujący.

Co zrobić jak nie wiem, który kurs wybrać dla siebie?

Jeśli nie wiesz, który bootcamp wybrać dla siebie rozwiąż nasz test predyspozycji i sprawdź jakie ścieżki rozwoju masz do wyboru.

Zawsze też zachęcamy do rozmowy z naszym Doradcą. Możesz do niego zadzwonić lub napisać. Po zapoznaniu się z Twoją indywidualną historią, ocenieniu Twoich dotychczasowych doświadczeń, umiejętności i predyspozycji będzie najlepiej potrafił doradzić Ci, który kurs jest dla Ciebie. Tutaj znajdziesz dane kontaktowe do naszych Doradców.

Czy po kursie znajdę pracę w IT?

Historie absolwentów potwierdzają skuteczność naszych kursów. Większość z nich znalazło swoją pierwszą pracę w IT po ukończeniu kursu.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze kursy odpowiadały na potrzeby rynku i zapewniały naszym absolwentom możliwość rozpoczęcia pracy w IT. Przede wszystkim program naszych kursów jest tworzony we współpracy z pracodawcami, a nad jego jakością i bieżącą aktualizacją czuwa dedykowany Dział Edukacji. Dodatkowo przygotowaliśmy specjalne Programy Wsparcie Kariery — Career Lab, Scrum Lab, Portfolio Lab oraz Full Stack. Dzięki nim nie tylko lepiej przygotujesz się do szukania pracy w nowej branży, ale również wyróżnisz się z tłumu innych kandydatów.

Sprawdź jak wyglądają Programy Wsparcia w Coders Lab.

Ile będę zarabiać w pierwszej pracy?

Twoje wynagrodzenie zależeć będzie od:

  • kursu, który wybierzesz (front end, back end, tester)
  • firmy, do której trafisz (korporacja, software house, agencja marketingowa itd.)
  • formy zatrudnienia, na którą się zdecydujesz (B2B, umowa o pracę, zlecenie, dzieło)

Uogólniając, np. po kursie programowania na stanowisku juniorskim możesz liczyć między 4 000 a 7 000 zł brutto. Więcej zarobisz po kursach back endowych w przeciwieństwie do front endowych. Wyższą pensję i bardziej ustandaryzowany system wynagrodzeń zapewni duża firma czy korporacja w przeciwieństwie do małego software house’u.

Jeśli chcesz sprawdzić ile konkretnie zarabiają testerzy i programiści poszczególnych technologii zajrzyj na stronę Pracuj.pl do zakładki “zarobki.” Polecamy również portale Bulldogjob, Justjoin.it oraz No Fluff Jobs. Co roku publikują szczegółowe raporty dotyczące zarobków w IT.