Back to Top
 

Jak znaleźć początkujących programistów czy testerów, których wdrożenie w struktury firmy będzie trwało krótko, a ich praca od razu zacznie przynosić korzyści przedsiębiorstwu? Odpowiedź na to pytanie znaleźliśmy wspólnie z Altkom Software&Consulting. Dzięki usłudze Direct Search szeregi ASC zasilili najlepsi absolwenci Coders Lab.

Java Developer Tester Manualny

Wyzwanie

Altkom Software&Consulting (ASC) to software house pracujący dla dużych firm z obszaru FinTech. Z racji na specyfikę swoich klientów ASC głównie potrzebuje programistów posługujących się językiem Java oraz testerów.

ASC, podobnie jak cała branża IT, stale poszukuje dobrych, przygotowanych do pracy specjalistów IT. Jednak rynek pracy – od lat – charakteryzuje się deficytem specjalistów z dużym doświadczeniem. Właśnie dlatego ASC zdecydowało się na samodzielne rekrutacje juniorów. One jednak okazały się mało efektywne. Chętnych co prawda było dużo, ale większość z nich reprezentowała niski poziom wiedzy. W efekcie samodzielna rekrutacja juniorów wymagała dużego wysiłku w postaci weryfikacji i selekcji setek zgłoszeń, a wybrane osoby długo wdrażały się do pracy.

Coders Lab zaproponował Altkom Software&Consulting rozwiązanie wyżej opisanego problemu w postaci usługi Direct Search.

 
 
 
grupa ludzi

Działanie

Direct Search polega na rekomendacji zatrudniania najlepszych absolwentów Coders Lab, którzy osiągnęli ponadprzeciętne wyniki w nauce i są zmotywowani do dalszego rozwoju.

W pierwszym etapie po stronie Coders Lab było oczywiście przygotowanie kursantów do pracy w zawodzie programisty lub testera. Wszyscy absolwenci uczestniczą w setkach godzin szkoleń, warsztatów i symulacji. Zajęcia są prowadzone przez trenerów posiadających wieloletnie doświadczenie komercyjne.

Główną wartością Direct Search jest selekcja najlepszych kandydatów do pracy przed przekazaniem CV przyszłemu pracodawcy. Poziom wiedzy i zaangażowania kandydatów jest oceniany podczas szkolenia na podstawie:

yellow dot
egzaminów,
yellow dot
projektów niezbędnych do zaliczenia kursów,
yellow dot
rekomendacji mentorów.

W efekcie zamiast setek juniorskich CV klienci otrzymują kandydatów z ugruntowaną wiedzą i dużym potencjałem. Proces ten więc gwarantuje odciążenie działów HR i skanalizowanie działań rekrutacyjnych wokół wyselekcjonowanych już portfolio juniorów.

W odpowiedzi na działania Coders Lab ASC opracował 3-miesięczny program wdrażania juniorów do pracy. W pierwszy miesiącu stażyści uzupełniali wiedzę oraz w praktyce doświadczali pracy w zespole w oparciu o metodologię Scrum.

W kolejnych miesiącach absolwenci Coders Lab byli zapraszani do różnych zespołów, by realizować pierwsze zadania testerskie i developerskie.

 

Efekty

liczba 17

zarekomendowanych absolwentów

liczba 9

osób zakwalifikowanych na staż

liczba 12

miesięcy od zmiany pozycji juniora na mida

prezentacja wyników pracy

Projekt zatrudnienia specjalistów przeprowadzony z Altkom Software&Consulting zakończył się sukcesem. W pierwszym etapie współpracy zarekomendowaliśmy 17 absolwentów kursów Java Developer oraz Tester Manualny.

Altkom Software&Consulting zakwalifikowało na staż 9 osób, z czego aż 8 otrzymało następnie propozycję zatrudnienia na pełen etat.

Dodatkowo realny okres awansu naszych absolwentów z juniorów na poziom MID trwał w ASC średnio 12 miesięcy.

Podsumowanie

Usługa Direct Search jest przeznaczona dla firm chcących szybko zatrudnić jednego lub kilku młodych programistów, testerów lub analityków danych.

 

Główne wartości:

yellow dot
szybkie efekty,
yellow dot
niska pracochłonność podczas rekrutacji,
yellow dot
niski koszt pozyskania,
yellow dot
wysoka jakość kandydatów.
 

Edukacja IT dla firm – kontakt do Coders Lab

Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

 
Mikołaj Demko Chief Innovation Officer

Mikołaj Demko

Chief Innovation Officer

600-277-453


Mikołaj chętnie wysłucha Twoich potrzeb i zaproponuje najlepsze rozwiązania związane z rekrutacją IT dla biznesu.

 

Zmagasz się z niedoborem specjalistów IT?

Chętnie porozmawiamy o Twoich potrzebach i zaproponujemy dopasowane rozwiązanie.

0/1000

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z naszej strony. Przed przesłaniem nam Twoich danych osobowych, zapoznaj się z dokładniejszymi informacjami na temat tego, jak będziemy je przetwarzać. Chcielibyśmy móc przetwarzać Twoje dane w celu przekazywania Ci informacji na temat naszych usług. Jeśli nie będziesz już tym zainteresowany/a zawsze możesz się temu sprzeciwić. Spowoduje to, że zaprzestaniemy przetwarzania Twoich danych osobowych w tym celu.

Kliknij by pokazać więcej