Kodowanie zwiększa szanse na pracę
27.06.16, Rzeczpospolita

Zwykły informatyk jako zawód gwarantujący zatrudnienie to już przeszłość. Dzisiaj na fali jest kształcenie programistów, ponieważ popyt na nich przewyższa podaż. Dlatego jak grzyby po deszczu powstają nowe szkoły kształcące specjalistów tego typu.

czytaj pełny artykuł w źródle

Studenci żałują, że nie poszli na informatykę. I słusznie, pracy w IT nie zabraknie
27.06.16, Polskieradio.pl

Jeden na czterech studentów uczelni wyższych uważa, że źle wybrał kierunek studiów, a połowa obecnie studiujących uważa, że nie będzie pracować w zawodzie związanym z kierunkiem studiów.

czytaj pełny artykuł w źródle

Informatyka – królowa nauk
25.08.16 | Warszawa

Co studiować, by nauka przyniosła zadowolenie i zwiększyła szanse na rynku pracy? Badanie szkoły programowania Coders Lab „Kariera po studiach” jest jednoznaczne – dziś liczy się głównie informatyka. Wielu uczestników naszych kursów to osoby z wykształceniem humanistycznym, które na własnej skórze przekonały się, że sam dyplom studiów wyższych jeszcze nie gwarantuje zatrudnienia. Dlatego chcieliśmy poznać powody, dla których Polacy jeszcze […]

czytaj więcej

W Polsce brakuje ok. 50 tys. specjalistów IT
23.09.16, onet.pl

Informatyka jest obecnie najbardziej perspektywicznym kierunkiem studiów. Z badania „Kariera po studiach” Coders Lab wynika, że największą satysfakcję ze studiów mają właśnie absolwenci kierunków informatycznych, a IT jest najbardziej perspektywiczną i rozwojową branżą.

czytaj pełny artykuł w źródle

Weź kredyt i… zarabiaj 5 tys. zł miesięcznie!
21.05.16, Fakt.pl

Branża IT to według statystyk najlepiej opłacany sektor w Polsce. Mediana wynagrodzeń wynosi w niej 5,7 tys. zł! Takie zarobki przyciągają dużo chętnych. Jednak, żeby tyle zarabiać trzeba mieć twarde kwalifikacje. Bardziej niż dyplom liczy się tu doświadczenie i konkretne umiejętności. Można je zdobyć na specjalistycznym kursie programowania.

czytaj pełny artykuł w źródle

Programowanie – nie wszyscy muszą, każdy może
17.10.16 | Warszawa

Nie każdy musi być programistą, ale każdy powinien tego spróbować. Takie imprezy, jak październikowy Europejski Tydzień Kodowania, pozwalają uczestnikom przetestować ich predyspozycje do tworzenia aplikacji. W tegorocznej edycji Code Week uczestniczyła m.in. szkoła programowania Coders Lab. Europejski Tydzień Kodowania to cykl imprez poświęconych programowaniu i jego nauce, któremu patronuje Komisja Europejska, a w Polsce m.in. Ministerstwo Cyfryzacji. W 2015 r. […]

czytaj więcej

Kredyt na kurs, kurs na kredyt
17.05.16 | Warszawa

Szkoła programowania Coders Lab i Santander Consumer Bank nawiązały współpracę, której celem są ułatwienia w dostępie do specjalistycznych kursów programowania front-end/back-end. Owocem współpracy jest pierwsza i jedyna na polskim rynku oferta umożliwiająca opłacenie kursu programowania w formie kredytu. Znajomość programowania jest coraz bardziej ceniona na rynku pracy. Panujący w Polsce niedobór programistów, szacowany na ok. 50 tys. wakatów, sprawia, że […]

czytaj więcej

Przyszłość należy do cyfrowych poliglotów
15.03.16 | Warszawa

Przez wiele dziesięcioleci podstawowym językiem prowadzenia interesów był angielski. Świat XXI wieku, po rewolucji cyfrowej, potrzebuje jednak nowego języka biznesu. Z danych GUS wynika, że ponad połowa Polaków deklaruje umiejętność posługiwania się co najmniej jednym językiem obcym. Nie jest to już wyróżnikiem zapewniającym przewagę na rynku pracy, tak jak miało to miejsce kilkanaście lat temu. Pracodawcy bardzo wysoko cenią konkretne, […]

czytaj więcej

1800 zł na rękę? Nie, zacznij zarabiać w IT
12.05.16, Computerworld

1800 zł netto – tyle, zdaniem GUS, wynosi kwota najczęściej wypłacanego w Polsce wynagrodzenia. Po odliczeniu miesięcznych należności i kosztów życia niewiele pozostaje. Co zrobić, by wreszcie zacząć lepiej zarabiać?

czytaj pełny artykuł w źródle

5 kursów, które pozwolą ci podjąć pracę w branży IT i zacząć więcej zarabiać
08.09.16, F5

Zastanawiacie się, na co poświęcić czas tej jesieni? Prezentujemy subiektywny wybór 5 kursów, dzięki którym możecie w tym okresie zdobyć umiejętności, które pozwolą wam lepiej odnaleźć się na rynku pracy, a nawet podjąć pracę w dochodowej branży IT.

czytaj pełny artykuł w źródle

Jak zostać programistą w kilka tygodni? (wywiad)
05.06.16, Komputerświat

Szkoła programowania Coders Lab prowadzi intensywne kilkutygodniowe kursy „od zera”, po których większość absolwentów znajduje od razu pracę w zawodzie programisty. Jak to możliwe? Rozmawiamy z organizatorami szkoleń oraz z jedną z uczestniczek.

czytaj pełny artykuł w źródle

Od rekruta do kursanta. Dlaczego warto wziąć udział w bootcampie programistycznym?
04.05.16, MamStartup.pl

JavaScript jest najgorszą rzeczą, jaka mnie tu spotkała. W poniedziałek wróciłam do domu, położyłam się do łóżka, zawinęłam się w kołdrę i zaczęłam płakać – opowiada jedna z uczestniczek tzw. bootcampowego kursu programistycznego.

czytaj pełny artykuł w źródle

Humanista może być dobrym programistą
04.05.16, Puls Biznesu

Rynek pracy: Coders Lab ma pomysł na zmniejszenie deficytu specjalistów w branży IT. Szkoli ludzi i rozwija w nich pasję programowania

czytaj pełny artykuł w źródle

#bedekodowac – czy można nauczyć się programowania od zera?
03.03.16, Komputer Świat

Akcja Coders Lab już niebawem da nam odpowiedź na trudne pytanie: czy można nauczyć się programowania w kilkanaście tygodni, będąc humanistą, będąc kobieta i posiadając o nim zerową wiedzę?

czytaj pełny artykuł w źródle

Każdy może nauczyć się programowania? Wygląda na to, że tak
02.06.16, PC World

Projekt #bedekodowac potwierdza skuteczność bootcampów programistycznych. Wygląda na to, że nauczyć się programować może chyba każdy. Pod warunkiem, że naprawdę tego chce.

czytaj pełny artykuł w źródle