Sprawdź, jakie pytania najczęściej zadają
nam kandydaci.

Informacje potrzebne przed kursem

Kto może wziąć udział w kursie?

Na kurs może iść prawie każdy – najważniejsza jest motywacja i chęć ciężkiej pracy.
Nie musisz znać podstaw programowania. Kursy są tak zbudowane, żeby osoby, które nigdy nie miały do czynienia z programowaniem mogły się go nauczyć. W przypadku kursów front-end oraz back-end naszymi kursantami są zarówno osoby o umyśle ścisłym jak i humaniści. Jeśli chodzi o kurs Javy i .NET to studia techniczne nie są wymagane, ale na pewno bardzo się przydadzą i będą dużym atutem.

Zanim zapiszesz się na kurs musisz przejść przez proces rekrutacji. Składa się na niego test sprawdzający predyspozycje matematyczno-logiczne i z j. angielskiego oraz rozmowa telefoniczna – chcemy poznać Twoją motywację.

Czy aby zapisać się na kurs muszę mieć doświadczenie w programowaniu?

Nie musisz znać podstaw programowania. W większości przychodzą do nas osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z programowaniem. W przypadku kursów front-end i back-end naszymi kursantami są zarówno osoby o umyśle ścisłym jak i humaniści. Jeśli chodzi o kurs Javy i .NET to studia techniczne nie są wymagane, ale na pewno bardzo się przydadzą i będą dużym atutem.
Aby dostać się na kurs musisz zdać test sprawdzający predyspozycje matematyczno-logiczne i test znajomości j. angielskiego oraz odbyć z nami rozmowę telefoniczną – chcemy poznać Twoją motywację. Warto jest mieć za sobą pierwsze próby programowania np. w ramach darmowych kursów online, żeby zorientować się czy programowanie faktycznie Cię interesuje.

Który kurs powinienem/nam wybrać?

Programiści dzielą się na front- i back-endowców. Zajmują się tworzeniem różnych części aplikacji webowych, ale mają też inny zestaw umiejętności i pożądanych cech. Skąd wiedzieć, do której kategorii należysz?

Front-end to ta część strony lub aplikacji webowej, którą możesz zobaczyć na monitorze. Programiści front-end dbają, aby strona była czytelna i intuicyjna dla użytkowników. Jeśli masz zmysł estetyczny, dbałość o szczegóły, cechuje Cię kreatywność i lubisz tworzyć przyjemne dla oka rzeczy – front-end jest dla Ciebie.

Back-end to z kolei część aplikacji, która działa „z tyłu”, np. na serwerze. Jest odpowiedzialna za logikę systemu oraz to, aby część front-endowa dostała odpowiednie informacje do wyświetlenia. Jeśli wolisz dostać konkretne zero-jedynkowe zadanie i pracować nad nim aż Ci wyjdzie – jesteś back-endowcem. Pożądane cechy to analityczne podejście do problemów, systematyczność oraz chęć rozwiązywania logicznych problemów.

Gdzie w tym wszystkim Java oraz .NET?
Osoby, które decydują się na kurs Javy lub .NET powinny mieć cechy back-endowca. Bardzo ważne jest analityczne i logiczne myślenie oraz umiejętności matematyczne. Dużym atutem jest wykształcenie techniczne. Kursy te skierowane są do osób, które lubią rozwiązywać złożone problemy logiczne.

Jeśli masz wątpliwości, który kurs jest dla Ciebie, wejdź na stronę z darmowymi kursami online: np. tutaj.
Jeśli chcesz sprawdzić czy front-end jest dla Ciebie zrób zadania z HTML, CSS i JavaScript.
Jeśli interesuje Cię back-end, zrób zadania z PHP, Python lub Ruby. A jeśli to Java lub .NET jest tym, nad czym się zastanawiasz, zrób kilka zadań z tych technologii.

Co muszę zrobić żeby zapisać się na kurs?

Jeśli jesteś zdecydowany/a na konkretny kurs w danym mieście napisz lub zadzwoń do nas. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wyślemy Ci linki do testów online z umiejętności logicznego myślenia oraz ze znajomości j. angielskiego. Jeśli zdasz oba testy, umówimy się na rozmowę telefoniczną, abyśmy mogli się lepiej poznać. Tutaj znajdziesz wszystkie maile i telefony kontaktowe do nas.

Kiedy najlepiej zapisać się na kurs?

Na kurs trzeba zapisać się minimum 3 tygodnie przed datą rozpoczęcia danego kursu. Wynika to z tego, że każdy uczestnik musi się odpowiednio przygotować do kursu – zrobić tzw. prework, który zajmuje około 60 godzin. Zrobienie preworku jest obowiązkowe dla wszystkich.
Jeśli interesuje Cię kurs w Warszawie – śpiesz się. Miejsca znikają bardzo szybko, a listy rezerwowe są wyjątkowo długie.

Prework

Czy muszę przygotować się do kursu?

Tak! Przed kursem, po podpisaniu umowy, dostaniesz od nas materiały tzw. prework, do którego naprawdę musisz się przyłożyć. Musisz poświęcić na niego co najmniej 60 godzin. Osoby, które nie przykładają się do materiałów przed kursem, bardzo często go nie kończą. Ważne jest też to, żebyś dobrze zastanowił/a się, na który kurs chcesz iść – front-end czy back-end. O tym, jak ważny jest prework opowiadana nasza mentorka Agata.

Ile czasu zajmuje zrobienie preworku?

Przed rozpoczęciem kursu dostaniesz od nas materiały, dzięki którym przygotujesz się do kursu, tzw. prework. Jego przerobienie zajmie Ci około 60 godzin. Jednak musisz pamiętać, że zależy to od indywidualnych predyspozycji. Dlatego pamiętaj, nie zostawiaj zrobienia preworku na ostatnią chwilę.

Sprzęt na kurs

Czy zapewniacie sprzęt na kurs?

Na kurs przyjdź z własnym laptopem – nie udostępniamy sprzętu.

Jakie wymagania sprzętowe musi spełniać mój komputer, żebym mógł wziąć udział w kursie?

Twój komputer powinien spełniać następujące wymagania sprzętowe:

system operacyjny Windows 7 lub nowszy, MacOs bądź Linux
procesor Intel i5 lub Amd A10
minimum 4GB RAM
10GB wolnego miejsca na dysku
kurs back-end, Java i .NET: posiadanie lub możliwość zainstalowania systemu operacyjnego Linux

Kurs

Ile trwa kurs?

Kurs to w przypadku front-endu i back-endu 240 godzin (30 dni) zajęć. Kurs Javy i .NET to 280 godzin (35 dni). W trybie stacjonarnym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. W trybie weekendowym zajęcia są co 2 tygodnie w sobotę i niedzielę. Zajęcia odbywają się w godzinach 9:00- 17:00.

Czy jest jakaś różnica między kursem stacjonarnym a weekendowym jeśli chodzi o program kursów?

Nie ma żadnej różnicy. Program jest dokładnie taki sam. Każdy moduł jest prowadzony przez inną osobę, specjalistę w swojej dziedzinie. Dodatkowo do Twojego kursu będzie przypisany mentor – czyli osoba, z którą będziesz miał/a kontakt przed, w czasie i po kursie. To do niej możesz zwrócić się z każdym pytaniem i problemem.

Kurs a inne zajęcia

Co to znaczy, że będę musiał dużo pracować w domu wieczorami i w weekendy?

Nasze kursy są bardzo intensywne i wymagające. Nauka tylko i wyłącznie podczas kursu nie wystarczy. Codziennie będziesz dostawał/a zadania domowe, a projekty warsztatowe niejednokrotnie będziesz musiał/a kończyć w weekend w domu. W połowie kursu będziesz miał/a tydzień przerwy. Kursanci zazwyczaj poświęcają ten czas na uporządkowanie wiedzy i nadrobienie materiału. Pamiętaj, nie planuj na ten czas wyjazdu, ani powrotu do pracy.

Czy mogę łączyć kurs z innymi zajęciami?

Kurs stacjonarny (pon-pt) jest bardzo intensywny. Poza zajęciami trzeba uczyć się w domu wieczorem po kursie oraz w weekendy. Nie da się w efektywny sposób połączyć kursu ze studiami zaocznymi, pracą czy innymi obowiązkami.

Kurs weekendowy pozwala na łączenie pracy/ studiów z nauką, ale trzeba pamiętać, że w tygodniu między zajęciami oraz w weekendy kiedy ich nie ma też trzeba się uczyć i rozwiązywać zadania.

Kwestie finansowe

Czy mogę zapłacić za kurs w ratach?

Istnieje kilka możliwości sfinansowania kursu.
– Finansowanie w 100% z własnych środków. Standardowo rozkładamy płatność na 3 części bez dodatkowych kosztów.
– Finansowanie z Urzędu Pracy. Ta opcja jest dostępna dla osób posiadających status bezrobotnego. Wystarczy, że zgłosisz się do swojego UP i uzyskasz skierowanie na nasz kurs.
– Finansowanie za pomocą kredytu. Masz również możliwość wzięcia kredytu na kurs i rozłożenia płatności na preferencyjnych warunkach nawet na 48 miesięcy.

Więcej szczegółów dotyczących finansowania naszych kursów znajdziesz tutaj.

Co muszę zrobić, żeby dostać dofinansowanie z Urzędu Pracy?

Zanim zaczniesz ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy, zgłoś się do nas w celu rozpoczęcia procesu rekrutacji na kurs.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy dostają jedynie osoby, które posiadają status osoby bezrobotnej. Można ubiegać się o dofinansowanie tylko na kurs w trybie stacjonarnym (pon-pt). W celu ubiegania się o dofinansowanie musisz zgłosić się do swojego UP i zapytać o ich wymagania. Każdy UP ma inne warunki. Możesz ubiegać się o bony szkoleniowe (około 4 tys. zł) bądź dofinansowanie (często około 6 tys. zł). Zdarza się, że niektóre UP finansują 100% kosztu kursu. Część urzędów udostępnia wymagane dokumenty drogą elektroniczną na swojej stronie internetowej.

Składając wniosek o dofinansowanie musisz podać konkretne argumenty udowadniające, że nasz kurs jest Ci potrzebny. Dobrą praktyką jest pokazanie jak duże jest zapotrzebowanie na programistów poprzez np. cytat z ogólnodostępnych raportów lub pokazanie ilości ofert pracy z pracuj.pl.

W momencie jak złożysz wszystkie podstawowe dokumenty, Twój UP sam się z nami skontaktuje w celu dopełnienia reszty formalności. Wtedy już tylko musisz poczekać na finalną decyzję odnośnie Twojego dofinansowania.

Praca po kursie

Czy po ukończeniu kursu zostaję programistą/ką?

Po ukończeniu kursu będziesz posiadał/a umiejętności młodszego programisty i będziesz mógł/a ubiegać się o takie stanowisku na rynku pracy.

Jaka jest szansa, że po kursie dostanę pracę?

Nie gwarantujemy, że po skończonym kursie dostaniesz pracę. Jednak widzimy, że naszym absolwentom faktycznie udaje się znaleźć zatrudnienie. Ponad 80% z nich znajduje pracę po kursie w przeciągu 3 miesięcy od jego zakończenia.

Jak wygląda pomoc w znalezieniu pracy po kursie?

Cały program kursu układamy współpracując z firmami zatrudniającymi programistów przede wszystkim po to, aby znalezienie pracy po kursie było łatwiejsze.

Podczas kursu, każdy kursant dostaje wsparcie w tworzeniu swojego własnego portfolio w GitHubie. Pod koniec kursu wszyscy uczestniczą w specjalnym spotkaniu dotyczącym rynku pracy IT, tego jak przygotować profesjonalne CV oraz tego, na co zwrócić szczególną uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej w tej branży. Omawiamy również najczęściej zadawane przez pracodawców pytania, żebyś nie dał/a się zaskoczyć na rozmowie. W momencie zakończenia kursu, Twoje CV, portfolio oraz profil na Linkedin zostają wysłane do naszej bazy firm partnerskich, które poszukują młodszych programistów. Następnie zainteresowane firmy umawiają się na indywidualne rozmowy rekrutacyjne.