Programowanie – nie wszyscy muszą, każdy może

Nie każdy musi być programistą, ale każdy powinien tego spróbować. Takie imprezy, jak październikowy Europejski Tydzień Kodowania, pozwalają uczestnikom przetestować ich predyspozycje do tworzenia aplikacji. W tegorocznej edycji Code Week uczestniczyła m.in. szkoła programowania Coders Lab.

Europejski Tydzień Kodowania to cykl imprez poświęconych programowaniu i jego nauce, któremu patronuje Komisja Europejska, a w Polsce m.in. Ministerstwo Cyfryzacji. W 2015 r. w ramach Code Week zorganizowano w Polsce ponad 2200 różnych spotkań.

W tym roku w projekt, obok takich podmiotów i organizacji, jak Centrum Edukacji Obywatelskiej, Instytut Badawczy NASK i Geek Girls Carrots, zaangażowana była także szkoła programowania Coders Lab. Jednym z wydarzeń przewidzianych w ramach Code Week 2016 były organizowane przez szkołę bezpłatne warsztaty „Let’s CSS”.

Warsztaty zorganizowaliśmy po to, by zarażać ludzi pasją do programowania. Wierzymy, że ta umiejętność będzie nabierać coraz większego znaczenia, tak w kontekście wymogów współczesnego rynku pracy, jak i rozwoju osobistego. Takie inicjatywy jak Code Week pomagają szerzyć tę wiedzę na szerszą skalę.

Warsztaty „Let’s CSS” skierowane były do osób, które znają podstawy HTML i CSS. Uczestnicy pracowali nad zakodowaniem za pomocą czystego HTML-a i zaawansowanego CSS-a ilustracji zaprojektowanej w stylu flat design.

 Nauka programowania pozwala nie tylko zdobyć twarde kompetencje informatyczne – rozwija też umiejętność logicznego myślenia i współpracy grupowej. Nieprzypadkowo Ministerstwo Edukacji Narodowej już pod koniec ub. roku zapowiedziało wprowadzenie pilotażowego programu nauki programowania do podstawy programowej (do września 2016 r. przystąpiło do niego prawie 1,6 tys. szkół).

Pobierz artykuł w PDF.